Namiesto vďaky, nôž do chrbta! Keď záchranári ošetrili muža schmatol dva nože a vrhol sa na nich!

756
Policia CR

 

Namiesto vďaky za poskytnutie pomoci sa záchranári z Kroměříža dočkali nadávok, vyhrážok smrťou, a dokonca aj útoku nožom! Agresorom bol opitý 35-ročný muž, ktorému zavolali sanitku na ubytovňu.

Práca záchranárov je stresujúca sama o sebe. Na miesto sa snaží dostať čo najskôr, za volantom musí občas riskovať, a keď dorazí na miesto, nezriedka ide o život. Spravidla však o život pacienta, a nie o ich vlastné. Náplňou ich práce je pomáhanie ostatným ľuďom, je preto šokujúce, keď sa na výjazdoch stretnú s inou reakciou než s vďakou. Tak ako v tomto prípade.

Veľmi nepríjemný zážitok za sebou majú záchranári v Českom Kroměříži. V utorok dopoludnia ich do jednej z tamojších ubytovní zavolali spolubývajúci 35-ročného muža. Dotyčný mal náhle zdravotné komplikácie, záchranári preto po príchode na miesto muža naložili do sanitky a poskytli mu prvotné ošetrenie. „Keď sa však prebral, začal byť agresívny, fyzicky napádal osádku a kričal, že všetky podreže a zabije,“ uviedla policajná hovorkyňa Simona Kyšnerová.

Opilec narazil na snežnom skútri do davu ľud na Donovaloch, skončilo to tragicky

Po chvíli sa ukázalo, že rozhodne nešlo o opileckej vyťahovanie nejakého násosku. Agresívny muž totiž zo sanitky odišiel a odbehol do kuchynky v ubytovni, kde sa vyzbrojil dvoma kuchynskými nožmi! Potom sa vrátil k sanitke, kde začal nožmi ohrozovať lekára.

Opilec odkráčal z nemocnice s dýkou v chrbte, išiel si zafajčiť!

„Rozbehol sa k nemu so slovami, že ho zabije, že ho podreže,“ opísala hovorkyňa šokujúce správanie muža, ktorému lekár pomohol. Chudák doktor sa dal zo strachu o život na útek.
Keď pacient nemohol utekajúceho doktora dobehnúť, nôž po ňom aspoň hodil. Potom spadol na zem, a tak ho mohli záchranári spacifikovať a zadržať až do príchodu policajtov. Opilec vo vyhrážanie zabitím neprestal ani pred nimi.

Policajti navrhli dotyčného umiestniť do väzby. „Mužovi za túto trestnú činnosť hrozí až päťročné väzenie,“ uzavrela Simona Kyšnerová.