za šesť prehier a jednu výhru v predĺžení sa umiestnili na 14 mieste. Svetlým bodom MS 2017 bola posledná tretina dnešného zápasu so Švédskom kde aj výborne zachytal striedajúci brankár Jaro Janus.

Švédsko – Slovensko 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)

Góly: 5. Nylander (Bäckström, J. Klinberg), 9. Ekman-Larsson (Everberg, Karlsson), 26. Everberg (Karlsson), 60. Karlsson (J. Lundqvist, Hedman) – 25. Matoušek (Skalický, Zigo), 42. Kudrna (Cingeľ)

Švédsko: H. Lundqvist (V. Fasth) – Straalman, Hedman, Ekman-Larsson, Brodin, J. Klingberg, Edler, Holm – E. Lindholm, V. Rask, Landeskog – Lindberg, Nicklas Bäckström, W. Nylander – Everberg, Söderberg, W. Karlsson – M. Krüger, J. Lundqvist, Eriksson Ek – C. Klingberg

Slovensko: J. Hudáček (26. Janus) – Čajkovský, Sersen, P. Čerešňák, Jánošík, Gernát, J. Mikuš, Šedivý – Miklík, L. Hudáček, Dravecký – A. Šťastný, Bližňák, Marcel Haščák – Kudrna, Cingeľ, Hrnka – Matoušek, Suja, Zigo – Skalický

Prvý gól v našej sieti
Druhý gól
a tretí rovno z buly
Andrej Kudrna strieľa druhý gól a opravuje stav na 3:2

Slovenská hokejová reprezentácia prehrala s 2:4 s výberom Švédska v dnešnom zápase na majstrovstvách sveta v Nemecku a Francúzsku.
Pre Slovákov to bol posledný duel na MS 2017, v základnej A-skupine obsadili 7. miesto, celkovo skončili štrnásti. Švédi sa kvalifikovali do štvrtkového štvrťfinále.
V kolínskej Lanxess Arene mali Švédi prevahu. Do šancí sa však dostávali aj Slováci. Góly Švédov v prvej tretine zaznamenali William Nylander a Oliver Ekman-Larsson.
V druhej tretine skorigoval Tomáš Matoušek, za Švédov pridal vzápätí tretí gól Dennis Everberg a Júliusa Hudáčka v slovenskej bránke nahradil Jaroslav Janus.

Výmena brankárov

V 42. min sa z brejku podarilo znížiť Andrejovi Kudrnovi, v záverečnej power-play poistil triumf Švédov William Karlsson.
Slovenská hokejová reprezentácia dosiahla v nemeckom Kolíne nad Rýnom najhoršie umiestnenie v elitnej kategórii majstrovstiev sveta. Pod vedením trénera Zdena Cígera hráči SR skončili na 14. priečke.
Doteraz bola najhoršia 13. pozícia z Kanady 2008 pod trénerom Júliusom Šuplerom. Ide iba o piate „dvojciferné“ umiestnenie tímu SR od príchodu medzi elitu v roku 1996.

Na zápas sa prišiel pozrieť aj Ľubo Višňovský

Na predchádzajúcich troch šampionátoch obsadilo Slovensko zhodne 9. priečku, vo štvrťfinále bolo zatiaľ naposledy na MS 2013.