Naši v zahraničí: Dvaja Slováci „vybielili“ v Ostrave obchody s elektronikou! 

Na lup za 800 tisíc, im stačila minúta

862

Tučnú korisť z dvoch predajní s elektrotechnikou si odniesli dvaja Slováci (32 a 41), ktorí si do Ostravy prišli nakradnúť autom požičaným vo svojej domovine. Pobrali veci celkom za 800 tisíc korún (32 tisíc euro)! Nemusí to byť zďaleka všetko.

Nájazd dvoch zlodejov odniesol veľký obchod v Ostrave-Mariánskych Horách a jeden menší v Ostrave-Hrabúvke. Než sa pustili do „diela“, každý z obchodov si najprv starostlivo zmapovali.

„Najprv si mali objednať tovar cez internet a potom ho u výdajového pulte vyzdvihnúť. Mali tak dostatok času, aby zistili rozloženie predajne,“ uviedla policajná hovorkyňa Eva Michalíková.

Akonáhle muži vedeli, ako to v predajniach vyzerá, vyrazili k nim znova, ale už po rúškom tmy, maskovaní a s náradím v ruke.

Naši v zahraničí: Slovák Oliver a dcéra vplyvnej podnikateľky mali vraždiť v Kanade. Utiekli po čine do Európy?

 Raz dverami, druhýkrát  výlohou 

V Ostrave – Hrabúvke to vzali cez vstupné dvere, ktoré rozbili. „Potom následne z regálov či sklenených vitrín, mali odcudziť všetko, čo im pod ruky prišlo. Stačila im minúta na to, aby mali plné tašky mobilných telefónov, hodiniek, tabletov či slúchadiel. Spôsobili škodu za viac ako 10 tisíc euro,“ opísala policajtka Michalíková.

Podobne vydrancovali po troch týždňoch aj predajňu v Mariánskych Horách. Tentoraz rozbili výklad a vplazili sa dovnútra. „Tu mali počas niekoľkých sekúnd odcudziť vyše 40 kusov mobilných telefónov rôznych značiek za viac ako 22 tisíc euro,“ doplnila Michalíková.

Slováci v zahraničí: Slovenský Fantóm plzenských prostitútok si odsedí päť rokov. Hodiny ich mučil!

 Zachytili ich  kamery 

V oboch prípadoch sa muži z miesta činu stratili vypožičaným autom späť na Slovensko. Pri ich zlodejstve je zachytili kamery, ktoré tiež pomohli k ich dolapeniu. Po rozsiahlom pátraní skončili obaja muži v putách.

Skončili vo väzbe. Okrem uvedených prípadov toho môžu mať na svedomí oveľa viac. „Nie je vylúčené, že rovnakým spôsobom sa mohli muži dopúšťať podobné trestné činnosti naprieč celou republikou,“ uzavrela Eva Michalíková.

Naši ľudia v zahraničí: Bezdomovec Polák v Prahe brutálne ubil dve ženy. Súd mu potvrdil trest 35 rokov