Tesne pred vstupom do manželstva si chcel inžinier a doktor Daniel M. (37) poriadne užiť rozlúčku so slobodou. Zo Slovenska tak prišiel do Brna. Osudného minuloročného 1. septembra potom z nepochopiteľného dôvodu podľa obžaloby strčil z hradieb Špilberku nemeckého turistu, ktorý tu sedel na múriku.

Muž sa zrútil a utrpel mnoho ťažkých zranení. Slovák stál pred súdom a vinu zvaľuje na bratranca. Doma naňho stále čaká nevesta. K svadbe zatiaľ nedošlo…

Pikantné je, že Slovák sa mal lúčiť so slobodou, tú zrejme naozaj stratí, ale inak, než očakával…

„Volal som práve s rodičmi, keď ku mne pristúpili dvaja muži. Ten v bielom tričku sa ma anglicky spýtal, odkiaľ som. Odpovedal som, že z Nemecka. Na to mi odpovedal, že ma zabije a strčil do mňa,“ popísal desivú scénu napadnutý Nemec Tim F.

Naši v zahraničí: Otec piatich detí, Slovák Jozef P. (31), obvinený z vraždy mladej učiteľky Ashling Murphyovej, zostáva ďalej vo väzbe, rozhodol súd!

 Obžalovaný: Bol to  bratranec! 

Dráma, kedy zletel z viac ako šesťmetrovej výšky, sa odohrala vlani 1. septembra. Tim mal zlomené stavce a telo má plné skrutiek. Podľa lekárov schádzali dva centimetre a navždy by ochrnul. Útočníka pritom videl prvýkrát v živote. Napriek tomu tvrdí, že na jeho tvár nikdy nezabudne.

Obžalovaný s popisom udalosti súhlasí. Tvrdí však, že páchateľom bol jeho bratranec. „Keď do neho prudko strčil, bol som v šoku. Stále som si ale myslel, že je to len nejaký pripravený fór,“ tvrdil v utorok pred Krajským súdom v Brne.

Slováci vo Veľkej Británii zotročovali krajanov! Nútili ich drieť 14 hodín denne za smiešne peniaze

 Miliónové  odškodné 

Za pokus o vraždu teraz vysokoškolsky vzdelanému mužovi hrozí až 18 rokov za mrežami. Poškodený navyše požaduje odškodnenie vo výške 1,9 milióna Kč, jeho rodina ďalších 1,1 milióna korún. (spolu 120tisíc eur) Spomínaný bratranec stíhaný nie je.

Podľa výpovede napadnutého aj svedkov bol agresorom muž v bielom tričku, zatiaľ čo ten v červenom sa na napadnutí nijako nepodieľal. Oboch mužov policajti krátko po čine zadržali. Obžalobe tak zostáva len dokázať, že biele tričko mal Daniel M.

Bitka stredoškoláčok: Osem učiteľov ich rozháňalo

Plánovaná svadba sa zatiaľ nekonala. „Nebola z toho dôvodu, že bol môj mandant vo väzbe. Nevesta si manželstvo nerozmyslela. Farár im vyšiel v ústrety a v kostole im uvoľnil pre sobáš nový termín,“ povedal jeden z dvojice obhajcov obžalovaného. Kedy ale na sobáš dôjde, je v tejto chvíli v rukách sudcu, proces naďalej pokračuje.