Peter D. (41), keď neslúžil ako dozorca v slovenskej väznici, »brigádnicky« prepadával a vylupoval banky! Mal ich na svedomí šesť doma na slovenský. Keď si odsedel sedemročný trest, rozhodol sa svoj „kšeft“ rozšíriť aj o zárez v Čechách. Vybral si banku v Ostrave-Porube. Za jej prepadnutia ho Okresný súd v Ostrave odsúdil na ďalších sedem rokov.

Maskovaný a s pištoľou v ruke prepadol ostravskú banku na Hlavní třídě  vlani 2. augusta tesne pred zatváracou dobou. Štyri mesiace po tom, čo ho prepustili z väzenia. „Daj sem peniaze! Ak zapneš alarm, začnem strieľať! Daj sem všetko!“ Zakričal na pracovníka za prepážkou. Odniesol si 85 200 korún.
Motívom jeho konania boli podľa Petra neurovnané pomery v jeho rodine. „V kriminále je mi hej, moja bývalá tam na mňa nekuje pikle. Ona si začala s mojím švagrom, expartnerom mojej sestry. Dcérky (8 a 13) mi odmietala dávať. Lúpil som zo zúfalstva a taktiež z depresie,“ vysvetľoval súdu.

Lúpež storočia: Expolicajt pôjde do väzenia na 20 rokov

 Spoznali ho kolegovia –  bachari 

Keď kriminalisti zverejnili videá aj fotografie lúpeže, šokovaní väzenskí dozorcovia zo Slovenska na nich okamžite spoznali kolegu Petra. „Bol to Peter, jednoznačne,“ potvrdil súdu bývalý kolega dozorca Jaroslav, ktorého výsluch prebiehal videokonferenciou s Okresným súdom v Ružomberku.

 Z väzenia do  väzenia 

Proti rozsudku, ktorý poslal Petra na ďalších sedem rokov do kriminálu, zvažuje odvolanie. Pretože svojou poslednou lúpežou porušil podmienky podmienečného prepustenia na Slovensku, až ho prepustia v Česku, má nastúpiť za mreže ešte späť na Slovensku na ďalších 2,5 roka.

Banková lúpež v Bratislave, po neznámom lupičovi polícia pátra

 Kde sú peniaze,  neprezradí 

Motív svojej poslednej lúpeže popisoval Peter súdu viac než farbisto. Akonáhle sa ale žalobca Jaroslav Kuby opýtal, kde ulúpené peniaze sú, odpovedal obžalovaný stroho: „Nepoviem, kde skončili. Ale nekúpil som si za ne veci do domácnosti, ako som tvrdil skôr.“

Za brutálnu lúpežnú vraždu dostal iba 10 rokov, pretože bol vraj doteraz dobrý