Neexistuje, povedal Santa Claus deťom a rozprával im o masakre v Newtown

583

Malým deťom totiž namiesto darčekov rozprával o masakri na škole v Newtown a monológ uzavrel tým, že Santa Claus neexistuje.

Deti v britskej dedinke Nuneham Courtenay sa už nemohli dočkať stretnutia so Santa Clausom. Tak ako ostatné deti po celom svete mu chceli povedať, že boli celý rok dobré a zaslúži si darčeky. On ich mal pochváliť a sľúbiť, že pod stromčekom nájdu to, čo si najviac prajú. Keď im sympatický starček začal rozprávať, všetky nadšenie je však prešlo.
Santa sa na ne pozrel a spustil: „Po svete chodí veľa zlých ľudí a dejú sa naozaj zlé veci, podobne ako v Amerike.“ Následne potom deťom do detailu popisoval nedávny masaker na základnej škole v americkom Newtown. Keď dorozprával otrasný príbeh, deťom sucho oznámil, že Santa Claus v skutočnosti neexistuje a darčeky im nosí ich rodičia.
Nasledoval plač a útek detí k ich rodičom. „Bol som rozzúrený k nepríčetnosti,“ cituje jedného z rodičov server Daily Telegraph a dodal, že z ničoho nič mal okolo seba tri svoje malé plačúce deti. „Bol to pre mňa najhorší deň v živote,“ hnevá sa.
Jim Hawker, hovorca nákupného centra, kde bol cynický Santa , uviedol, že „vedenie centra uznalo sťažnosti rodičov a príslušného Santu prepustilo. Všetkým rodinám sme už zaslali ospravedlnenie“. Deťom navyše nákupné centrum venovalo vstupenky do zimného zábavného parku v Londýne.
Zlý deň zavŕšil umelec s balónikmi
„Už sme obsadili nového Santu. Ten predchádzajúci u nás pracoval mnoho rokov a nikdy s ním neboli problémy,“ vysvetlil Hawker. Jedna z mamičiek detí však s konaním nákupného centra nie je príliš spokojná. Problémový Santa podľa nej zostal v práci aj po tom, čo si na neho sťažovala. Celý zvyšok dňa tak mohol deťom kaziť ich pohľad na vianočné sviatky.
Vedenie centra sa však obhajuje tým, že nemalo v danú chvíľu inú možnosť. V rade vraj stáli desiatky detí a za problémového Santu nebolo možné tak rýchlo nájsť náhradu.
Pre jednu z rodín však nebolo stretnutie so Santom posledným zlým zážitkom dňa. Keď sa vydala na obed do neďalekej reštaurácie, jedno z detí sa chválilo miestnemu balónkovému umelcovi, že pred chvíľou odovzdalo svoj zoznam darčekov Santovi. Umelec však detské nadšenie nezdieľal a odvetil: „Tak to bola len strata