Príjmy osemnástich klubov I. bundesligy počas sezóny 2015/2016 vzrástli oproti minulému ročníku o 24 percent a prekonali hranicu troch miliárd eur.
Až 13 z 18 účastníkov I. bundesligy malo príjmy nad 100 miliónov eur.
Výkonný riaditeľ súťaže Christian Seifert je so schopnosťou bundesligy generovať tržby v Nemecku spokojný. V rámci celej Európy by však podľa neho mohla zarábať ešte lepšie. „Po stránke návštevnosti sme druhou najúspešnejšou futbalovou súťažou,“ pripomenul funkcionár. Najviac divákov chodí na štadióny tímov anglickej Premier League.


Kľúčom k zvýšeniu atraktivity bundesligy boli podľa Christiana Seiferta mladí talentovaní hráči. Etablované hviezdy zo zahraničia ako sú Javier Hernández, Pierre-Emerick Aubameyang či Charles Aránguiz podľa neho zvyšujú medzinárodnú prestíž súťaže.
Dobre sa darí aj druhej najvyššej nemeckej lige. Kluby II. bundesligy mali v uplynulej sezóne príjmy vo výške 608 miliónov, čo predstavuje 20-percentný medziročný nárast.
Majiteľom sa darí udržiavať hospodárenie klubov v zelených číslach. Účastníci najvyššej súťaže dosiahli zisk 206 miliónov eur, v bundesligovej histórii je to rekord. O dobrom finančnom stave nemeckého futbalu svedčí aj fakt, že ziskových je 34 z 36 klubov, ktoré súperia v dvoch najvyšších tamojších ligách. Tímy minuli na výplaty menej než tretinu rozpočtov. Priemerný podiel platov na celkových výdavkoch je pritom v Európe dvojnásobný.

Bundesliga 1