Polícia vlani v novembri našla v obydlí ženy vo Wallenfels neďaleko českých hraníc osem detských tiel. U štyroch sa nepodarilo zistiť, či deti boli po pôrode živé. Štyridsaťpäťročná žena na súde priznala, že po pôrode každé dieťa zabalila do uteráka a dusila ho bez ohľadu na to, či vykazovalo známky života. Mŕtvoly novorodencov potom uložila do vriec alebo do krabíc, ktoré ukryla vo svojom dome.

Podľa prokuratúry konala žena vždy s jasným vedomím svojho činu a nebola pod tlakom ani v zúfalej situácii. Psychiatrické posudky neodhalili žiadnu duševnú chorobu. Motívom Nemky a jej muža podľa zastupiteľstvo bola snaha užívať si života bez obmedzovania sa výchovou ďalších detí. Rozvedení manželia majú spoločne tri žijúce deti. Navyše si do manželstva každý priviedol ďalšie dve deti z predchádzajúcich vzťahov.

Obhajcovia ženy požiadali súd, aby prihliadol k psychickému rozrušeniu po pôrode, ktorým podľa nich žena v čase každého činu trpela. Právni zástupcovia jej manžela tvrdili, že muž o žiadnom z ôsmich tehotenstiev ženy nevedel a že nemal tušenie o pôrodoch a ani o detských telách ukrytých v dome.