Nenechajte sa ovplyvniť okolím, hovorí známa blogerka, ktorá trpela anorexiou

2357

Instagramová hviezda a blogerka Alexis Renova (20), ktorú sleduje cez desať miliónov ľudí, otvorene priznala svoj boj s poruchou príjmu potravy. Kvôli opakovaným rozchodom s partnerom nemala žiadne sebavedomie a naivne si myslela, že jej štíhla a dokonalá postava vzťah udrží.
    Alexis za posledné roky ušla dlhú cestu. Z dievčaťa s nulovým sebavedomím sa stala silná bytosť, ktorá je inšpiráciou pre ostatných. Ale ako sama hovorí, nebolo to ľahké a práve svojím príbehom by chcela povzbudiť ostatné dievčatá.

    „Ja som tiež potrebovala slová útechy a podporu, ale nikoho som vedľa seba nemala. Myslím, že moje slová veľa ľuďom pomôžu,“ zverila sa.    Dnes si trúfla aj na vytvorenie vlastnej kolekcie športového oblečenia. Pretože je sama vášnivou športovkyňou, vymyslela také, ktoré jej plne vyhovuje.

„Skôr som sa sústredila na to, aby som zostala štíhla a nemyslela som na svoje zdravie. Teraz sa zameriavam na to, aby som bola hlavne zdravá a kilá riešim až na poslednom mieste. Viem, o čom hovorím, keď hovorím, že anorexia je veľké zlo,“ opísala svoje aktuálne myšlienky na svojom profile na sociálnej sieti.    „Ľudia hovoria, že sa normálne stravujú, ale často to tak nie je. Ja som sa naučila akceptovať samu seba. Už ma nevzrušuje, keď mám kilo navyše. Ale je to dlhá cesta. Predtým som sa snažila pre svojho partnera, ktorý nič z toho neocenil a ponižoval ma,“ pokračovala.

Skôr všetko robila kvôli svojmu okoliu vrátane partnera. Teraz tvrdí, že už to tak nie je. Hoci ju pozitívne komentáre na sociálnej sieti robia dobre. Má totiž cez desať miliónov fanúšikov, ktorí ju na jej ceste podporujú.    „Len chcem všetkým odkázať, že tu sme hlavne pre seba. Jedzte všetko a nemajte výčitky. Nerobte všetko len pre ostatných. Ostatní vám môžu byť jedno. Robte to pre seba a nenechajte sa ovplyvniť svojím okolím,“ dodala.