Takýto prípad česká justícia nepamätá. Lenka F. (31) žaluje manželov Jiřího (32) a Lenku D. (38), že nevykonali dohodnutú zákazku. Nezavraždili jej manžela! hoci im zaplatila miesto pôvodne dohodnutej sumy 300 tisíc Kč dokonca o 147 tisíc navyše. O treste pre obžalovaných rozhoduje Krajský súd v Brne.

Lenka F. zo Žďárska sa na zavraždení svojho manžela dohovorila s Jiřím D. a Lenkou D. už v roku 2018. Zaplatila im aj dohodnutú sumu 300 tisíc korún. „Obžalovaní ju pritom až do jari 2021 presviedčali, že sa príprava vraždy chystá. Žiadali pritom ale ešte ďalšie peniaze. Takže im poškodená vyplatila celkovo 447 tisíc korún, (v prepočte 19 tisíc eur) uviedol prokurátor Jan Fichtner.

Milostný trojuholník skončil mŕtvym mužom v sude!

 Obžalovaní:  Vraždu sme neplánovali! 

Manželský pár ale vraždu nespáchal, a to bolo na Lenku F. priveľa. Zažalovala ich preto na súd. Následne Lenka D. pred sudcom Alešom Novotným uviedla. „Cítim sa vinná. Zodpovedá to realite.“ Úplne rovnako vzápätí vypovedal aj jej o šesť rokov mladší manžel. Obaja tvrdia, že vraždu v skutočnosti neplánovali.

Štátny zástupca pôvodne pre obžalovaných navrhol päťročný nepodmienečný trest. Po výzve sudcu na možnú dohodu o vine a treste sa s právnymi zástupcami obvinených dohodol, že bude požadovať iba tri roky väzenia s päťročnou podmienkou. Súd musí teraz dohodu zvážiť. Rozhodne v apríli.

Šialená pomsta! Modelku Playboya odsúdili za vraždu psychiatra

Lenka F. v tomto súdnom spore vystupuje výhradne v úlohe poškodenej, takže jej trest nehrozí. V inej súdnej vetve je však súdená za prípravu vraždy svojho manžela. Trest ešte nepadol a je stíhaná na slobode.