Neuveriteľný príbeh: Súcitný krokodíl priviezol na chrbte záchranárom nezvestného mŕtveho chlapca (†4)!

554

K šokujúcej situácii došlo vo východnom Kalimantane v Indonézii. Krokodíl je považovaný za jedného z najväčších zvieracích zabijakov, napriek tomu dokázal ukázať aj svoju druhú stránku. Záchranárom priviezol priamo k lodi telo mŕtveho Muhammada Ziyada Wijaya (†4), ktorý sa v oblasti pred pár dňami stratil.

Na záberoch, ktoré sa na začiatku tohto týždňa objavili na sociálnych sieťach, je vidieť ľahko zmätený krokodíl. Ten po chvíli zamieri smerom k záchranárskej lodi a zastaví pár centimetrov od nej. Posádka je zrazu v šoku z toho, čo vidí. Plaz má totiž na chrbte telo malého chlapca.

„Okolo siedmej hodiny ráno dostal náš tím od rodiny informáciu, že niekto videl v rieke krokodíla s ľudským telom,“ povedal vedúci pátracieho a humanitárneho úradu Basarnas vo východnom Kalimantane Melkianus Kotta.


Dieťa si záchranári od zvieraťa ihneď vzali do lode a krokodíl sa pomaly vzdialil preč. Posádka čoskoro zistila, o koho sa jedná. „Ukázalo sa, že to telo bolo dieťaťa, ktoré sme hľadali,“ doplnil Kott. Tým bol niekoľko dní nezvestný Muhammad Ziyad Wijay, ktorý mal v čase zmiznutia len štyri roky.

Malý Muhammad bol naposledy videný 22. januára neďaleko ústia rieky Jawy. Lekári neskôr zistili, že chlapec na sebe nemal žiadne stopy po zranení krokodílom a príčinou jeho smrti bolo zjavne utopenie. Všetko tak nasvedčuje tomu, že telo mŕtveho dieťaťa plaz v rieke zacítil a rozhodol sa dieťa odviezť na plytčinu.

Dievča pred zožratím krokodílom zachránila jej sestra. Dotrhané dievča prvýkrát prehovorilo

Z krokodílovho neobvyklého správania boli v šoku nielen rybári, ale aj používatelia sociálnych sietí. „Som celkom silne v pokušení veriť tomu, že ide o reinkarnáciu, keď vidím, ako zvieratá robia pre nich niečo úplne netypické,“ napísal jeden z komentujúcich. „Asi je na svete ešte veľa vecí o prírode, zvieratách, stromoch, ktoré nevieme,“ uviedol ďalší z užívateľov twittera.