Je to 24 rokov čo 17. januára v roku 1998 vybehol vtedy deväťročný Honzík Nejedlý k pár desiatok metrov vzdialenému domu za kamarátom. Po ceste ho stretol len známy lekár, odvtedy sa po ňom zľahla zem. Doteraz nebolo Honzíkovo zmiznutie objasnené a zdrvená mamička tak stále nevie, čo sa s jej synom stalo. Chlapcov otec, Marcel Nejedlý (†44), zomrel v roku 2014. Pátrať po svojom synovi nikdy neprestal.

Jeho meno poznala vtedy celá republika a dodnes sa jedná o najznámejší prípad strateného dieťaťa, ktorý ani po necelom štvrťstoročí nedá vyšetrovateľom spať.

17. januára 1998 deväťročný Honzík Nejedlý vybehol v šedivých tepláčikoch, šedej mikine a tmavomodrej bunde zo svojho domova v Podolí za neďalekým kamarátom. Chceli spolu hrať počítačové hry. K tomu ale nikdy nedošlo, pretože chlapec ku kamarátovi nikdy nedorazil a záhadne zmizol.

 Polícia začala Honzíka hľadať až  po dvoch dňoch 

Po ceste ho stretol ešte rodinný známy lekár, ktorý Honzíka poznal a spýtal sa ho, kam mieri. Bol poslednou osobou, ktorá chlapca videla. Keď sa v dohodnutý čas Honzík nevrátil domov, začali po ňom rodičia pátrať. Zavolali aj na políciu ale tá najprv preverovala ich samotných. Domnievali sa, že v zmiznutí syna majú prsty rodičia. Zrejme tak vyšetrovatelia prišli o drahocenné dva dni. „Chyba bola, že ma z manželkou dlho preverovali. A variant, že ho niekto mohol uniesť, v prvopočiatku nebrali do úvahy. Ani nenasadili psa. Toho sme si vynútili asi po dvoch dňoch, ale to už bolo zbytočné. Stratili čas, prvú noc, kedy to bolo najdôležitejšie,“ povedal v minulosti pre MF Dnes Honzíkov otec, Marcel Nejedlý (†44).

Honzíkov otec, Marcel Nejedlý (†44)

Pátranie polícia vyhlásila oficiálne 20. januára 1998, teda až po troch dňoch od chlapcovho zmiznutia. Zapojili sa desiatky policajtov, vrtuľník s termovíziou, riečna polícia a dokonca aj Interpol. Preverovalo sa koryto rieky aj zoznam pedofilov. Všetko pátranie bolo ale bez výsledku. Rodičia, Marcel a Ivana Nejedlí boli úplne zúfalí. Ponúkli vtedy odmenu cez 100 tisíc korún tomu, kto bude o zmiznutí ich syna mať akékoľvek informácie. Nakoniec čiastku zdvihli až na milión korún. Avšak aj to bolo ale bez úspechu.

 Honzík mohol byť v rakúskom  gay klube 

Marcel Nejedlý sa začal vtedy domnievať, že by sa ich syn mohol stať obeťou gangu obchodníkov s deťmi. Túto teóriu by podporovala takmer jediná stopa, ku ktorej sa rodičia v roku 1998 dostali. Rodičia kontaktoval prostitút, ktorý údajne pracoval v rakúskom gay klube. „Bolo nás v tom podniku päť chlapcov a dve deti. Jedno z nich, hovorili mu Daniel, to bol váš Honza,“ tvrdil. „Tie deti potom niekam odviezli. Oni si ich predávajú medzi sebou, aby maskovali stopy.“

Nevyriešený prípad z archívu: Vražda dvojročného chlapčeka bola vyriešená po 58 rokoch! Polícia dostala tip z Facebooku

Rodine sľúbil kontakt s osobou, ktorá im dieťa predá späť. Mali sa stretnúť v noci na Václavskom námestí, ale Marcel dostal strach a privolal políciu. „Prišlo tam päť policajných áut a z nich vyskákalo dvadsaťpäť policajtov. Ten človek sa samozrejme neukázal. Policajti to vtedy všetko pokazili,“ tvrdil Nejedlý.

Nevyriešený prípad: Uniesol tri dievčatká z ich izieb a brutálne znásilnil

Roky tak rodina strávila v zúfalstve a beznádeji. Stále pátrali a stále dúfali. Aj Honzíkova sestra Adela (27), ktorá verila, že je stále nažive. Otec Marcela celý život veril, že so svojim synom znova stretne. Pátral na vlastnú päsť za pomoci senzibilov, psychotronikov alebo spolupracoval s hľadačmi pokladov. O svojom synovi Honzíkovi sa nikdy pravdu nedozvedel. Honzík Nejedlí by dnes mal 33 rokov.

Štvorročného chlapčeka našli mŕtveho! Uniesol ho pán na stráženie, ktorý už bol odsúdený za zneužívanie detí?!