Reportérka magazínu The New York Times sa v televízii rozhodla brániť súčasne protesty a rabovanie. Podľa nej rozhodne nejde o „násilie“ a nemožno ničenie majetku porovnávať s útokmi polície proti černošskej populácii.

„Ničenie majetku, ktorý sa dá nahradiť, nie je násilie. Popisovať dve tak rozdielne veci rovnakými termínmi je podľa môjho názoru nemorálne,“ uviedla držiteľka Pulitzerovej ceny Nikole Hannah-Jonesová pre televíziu CBSN. Snažila sa tak vysvetliť, že z jej pohľadu nemožno porovnávať násilie na ľuďoch a ničenie majetku.

George Floydovi v tele našli syntetický opioid a zvyšky konope. Pitva mu odhalila aj koronavírus  

Zatiaľ čo v mnohých mestách USA prebiehalo rabovania, ničenia výkladných skríň aj automobilov. „Každý rozumný človek by povedal, že by sme nemali ničiť majetok iných ľudí. Ale nežijeme v rozumných časoch,“ dodala.

„Títo ľudia protestujú proti policajnému násiliu znovu a znovu, rok za rokom a stále vidíme nové zábery, na ktorých niekto zabije človeka len preto, že údajne použil falošnú dvadsaťdolárovú bankovku. Zákony sú proti týmto ľuďom. Nemôžete potom očakávať, že budú hrať podľa pravidiel, keď policajti nehrajú.“