Speváčka Ariana Grande (23) sa na sociálnych sieťach pustila do fanúšikov. Keď bola na rande s priateľom, jeden z obdivovateľov ju pochválil, že je sexy. To Grande považuje za nechutné.

Ariana Grande a rapper Mac Miller boli spolu na večeri v reštaurácii. Prišiel k nim mladík a s nadšením sa predstavil ako veľký fanúšik. To speváčke ešte pripadalo roztomilé, ale len do chvíle, než jej zložil poklonu.

„Ariana je sakramentsky sexy. Kámo, vidím, že si ju ulovil!“ Povedal mladík, čím speváčku naštval.

„Niekomu sa to nemusí zdať ako veľký problém, ale bolo mi z toho zle a cítila som sa ako vec. Sedela som priamo pri tom, keď to povedal. Nie som kus mäsa, ktorý muži ulovia pre ukojenie svojich chúťok. Som dospelá osoba vo vzťahu s mužom, ktorý so mnou zaobchádza s láskou a rešpektom,“ napísala Grande na Twitteri.

Podľa nej podobné situácie posilňujú v ženách pocit neistoty, strachu a menejcennosti.

Sexizmus speváčke vadil už aj v minulosti. Kritizovala, že zatiaľ čo speváci Justin Bieber alebo Zayn Malik zožne za svoje polonahé fotky uznanie, Miley Cyrus a Kim Kardashian sa dočkajú len výsmechu alebo odsúdenie.

„Ak šaliete z toho, ako sexy vyzerá muž-umelec bez košele, musíte sa rovnakou úctou a obdivom zaobchádzať so ženou, keď sa rozhodne fotiť v nohavičkách alebo ukázať poprsie,“ vyhlásila.