Spevák skupiny Rammstein Till Lindemann sa ma nedotkol, nikdy som netvrdila, že ma znásilnil, uviedla žena vystupujúca na Twitteri ako Shelby Lynn. Fanynka kapely od minulého týždňa popisovala na svojom Twitteri priebeh koncertu v litovskom Vilniuse, počas ktorého od nej frontman žiadal sex.

Shelby Lynn

„Rada by som to znova objasnila. Till sa ma nedotkol. Prijal, že som s ním nechcela mať sex. Nikdy som netvrdila, že ma znásilnil,“ uviedla dvadsaťštyriročná Írka.

Na svojom profile popísala priebeh koncertu a zdieľala aj fotografie modrín, ktoré údajne utrpela v rovnaký deň. V príspevkoch ďalej tvrdila, že ju počas večierka pred koncertom niekto z prítomných primiešal drogy do pitia, kvôli ktorým si časť večera nepamätá.

Počas krátkej pauzy ju podľa jej slov odviedol jeden zo zamestnancov do malej miestnosti pri pódiu, kam dorazil aj spevák Lindemann. Ten po nej žiadal sex, ktorý žena odmietla. Lindemann na ňu podľa jej slov začal kričať a odišiel.

Na otázku denníka Bild v utorok na poludnie Vilniuská polícia uviedla, že prípad naďalej prešetruje. „Okolnosti týchto tvrdení v súčasnej dobe objasňujeme. O tom, či sa začne trestné vyšetrovanie, sa rozhodne až budúci týždeň,“ dodala polícia.

Trest za počúvanie kapely Rammstein? Rus si odsedí dva a pol roka, vraj šíril porno.

Skupina Rammstein v nedeľu večer poprela akékoľvek obvinenia v súvislosti s koncertom vo Vilniuse. „Pokiaľ ide o tvrdenia, ktoré kolujú po sieti o Vilniuse, môžeme vylúčiť, že by sa v našom okolí stalo to, čo sa tvrdí. Nie sme si vedomí žiadneho oficiálneho vyšetrovania v tejto veci,“ napísala kapela.