„Nikdy som sa za vlasť tak nehanbil.“ Ruský diplomat v OSN končí, obul sa do Lavrova aj Putinovej jachty

2000

Predstaviteľ ruskej misie pri OSN v Ženeve odstúpil kvôli nesúhlasu s vojnou na Ukrajine. Vyplýva to z listu, ktorý Boris Bondarev zverejnil na sociálnej sieti LinkedIn. Vraj sa za svoju krajinu nikdy nehanbil viac. Ak sa správa potvrdí, bude Bondarev zrejme prvým ruským diplomatom, ktorý sa oficiálne vzdal funkcie kvôli invázii na Ukrajinu. Ministerstvo zahraničia v Moskve sa k prípadu zatiaľ nevyjadrilo.

„Za dvadsať rokov svojej diplomatickej dráhy som sledoval rôzne zvraty našej zahraničnej politiky, ale nikdy som sa za svoju krajinu tak nehanbil ako 24. februára tohto roku. Putinom rozpútaná agresívna vojna s Ukrajinou, a vlastne s celým západným svetom, je nielen zločinom proti ukrajinskému národu, ale pravdepodobne aj najťažším zločinom proti národu ruskému, tučné písmeno Z škrtá všetky nádeje a vyhliadky na prosperujúcu slobodnú spoločnosť v našej krajine,“ stojí vo vyjadrení na LinkedIn.

„Tí, ktorí tú vojnu spunktovali, chcú jediné – zostať večne pri moci, žiť v pompéznych nevkusných palácoch, plaviť sa na jachtách výtlakom i cenou porovnateľných s celým ruským námorníctvom, užívať si neobmedzenú moc a totálnu beztrestnosť, obul sa do federácie . „Sú za to ochotní obetovať, koľko len životov bude treba. Tisíce Rusov a Ukrajincov už kvôli tomu zomreli.“

Zranení namiesto lieku dostali guľku! Šokujúce praktiky svojich veliteľov popísali ruskí vojaci! 

Podľa webu OSN v Ženeve pôsobil Bondarev ako poradca ruskej stálej misie. V diplomatických službách bol podľa svojich slov 20 rokov. „Bohužiaľ, za tých dvadsať rokov sa miera klamstiev a neprofesionality v práci ministerstva zahraničia neustále zvyšuje,“ uviedol vo vyhlásení.

Podozrivá smrť miliardára Subbotina! Ruského oligarchu vraj zabila toxická žaba!

Podľa Bondareva sa ruské ministerstvo zahraničia už nevenuje diplomacii, ale „rozsievaniu klamstiev a podnecovaniu vojny a nenávisti“, porovnateľnému s klišé sovietskej propagandy 30. rokov. „Minister Sergej Lavrov je dobrou ilustráciou degradácie tohto systému. Počas 18 rokov sa z profesionála a vzdelaného intelektuála, ktorého obdivovali mnohí moji kolegovia, stal osobou neustále šíriacou rozporujúce si vyjadrenie a hroziacou svetu (aj Rusku!) atómovými zbraňami,“ dodal.

Bondarev by vraj rád pokračoval vo svojej kariére diplomata, čo by sa však teraz rovnalo vlastizrade. Je tak otvorený novým pracovným príležitostiam.

Tento Rus, Sergej Kolocej je muž, ktorý zavraždil 4 civilov a ďalšieho mučil! Kyjev oznámil meno podozrivého 

Začiatkom apríla vyzvalo české ministerstvo zahraničných vecí ruských diplomatov, aby sa ďalej nepodieľali na zastupovaní ruského politického vedenia, ktoré sa rozhodlo vykonať „apokalyptickú deštrukciu“ svojho suseda. Ruské vyslanectvo v Ženeve v reakcii na to ironicky poďakovalo za „veľkorysú ponuku“ a dodalo, že ruskí diplomati majú svedomia dostatok.