Písala o nevestách ISIS, o tom, aký je život v hidžábe, a tiež o pracovných podmienkach v reťazci obchodov s kávou. S tým všetkým je teraz ale definitívny koniec. Novinárka BBC Hanna Yusufová († 27) totiž náhle zomrela.

Smútok a zdrvenie vyvolala správa o jej náhodnom skone nielen medzi kolegami. Informácie o tom, že populárny novinárka britskej BBC zomrela, sa objavili v utorok ráno na všetkých popredných britských internetových portáloch. Oznámila to jej rodina.

Podobnosť čisto náhodná pri vražde maltskej novinárky

Mladá a talentovaná novinárka Yusufová pracovala na slávnej investigatívnej reportáži o pomeroch u predajcu kávy Costa Coffee. Tá spoločnosť nakoniec viedla k vykonanie vnútorného auditu. Venovala sa ale aj ďalším témam, ako bola diskusia o zmysle nosenia tradičnej moslimskej šatky hidžáb, alebo o osudoch bývalých „neviest ISIS“.

Vrah zaklopal na dvere a začal strieľať: Novinár zomrel v nemocnici

„Hanna bola odhodlaná, mladá a energická profesionálka, ktorá sa stala mostom medzi médiami a komunitou, pomáhala nám prekračovať hranice tým, že nám poskytovala hlas a zastúpenie,“ uviedla jej rodina, ktorá pochádza zo Somálska.

Na správu o úmrtí, ktorú rodina opísala ako náhlu a neočakávanú, reagovali tiež predstavitelia britského Guardianu a BBC a tiež Hannin kolegovia. „Prišli sme o skvelého priateľa. Šírila pravdu a svetlo, ktoré koniec siahal až za hranice jej žurnalistickej praxe, či už išlo o životy nás v BBC alebo inde,“ napísala Hannina kolegyňa z BBC Sophia Smith Galerová.

Ďalší útok na novinára! Investigatívnu novinárku postrelili pred jej vlastným domom