V marci bude mať premiéru britský film The Three Musketeers (Traja mušketieri), ktorý na seba upozornil predovšetkým tým, že v úlohe D’Artagnana predstaví herca tmavej pleti. Ľudia v diskusii pod trailerom už špekulujú, kto by naopak mohol hrať iné historické postavy.

  • „Nemôžem sa dočkať životopisného filmu o Nelsonovi Mandelovi v hlavnej úlohe s Mattom Damonom“.
    „Teším sa na film o živote Martina Luthera Kinga, v ktorom ho bude hrať Mel Gibson“.
    „Na konci sa D’Artagnan a kardinál zoberú, že áno?“.

Podobne ladené komentáre si možno prečítať na YouTube pod trailerom najnovšieho spracovania klasického románu Alexandra Dumasa Traja mušketieri, v ktorom rolu Gaskoňca D’Artagnana hrá herec tmavej pleti Malachi Pullar-Latchman.

Snaha o čo najvyváženejšie a najkorektnejšie obsadenie vyvoláva podobne búrlivú diskusiu ako v prípade britskej trojdielnej série Anna Boleyn, v ktorom titulnú úlohu anglickej kráľovnej stvárnila černošská herečka Jodie Turner-Smith.

Tento seriál mimochodom u divákov úplne prepadol, napríklad na stránkach CSFD.cz má hodnotenie 2% a figuruje na šiestom mieste v zozname najhorších seriálov všetkých čias.

Heath Ledger: došiel mi čas

Nové spracovanie Troch mušketierov vzniklo aj v britskej produkcii. Režisérom je Bill Thomas, v hlavných rolách ďalej hrajú Jake J. Meniani ako Aramis, Ben Freeman ako Athos a David O’Mahony v úlohe Portosa. Kardinála Richelieu stvárnil James Cosmo, ktorý si zahral napríklad vo filmoch Trainspotting, Troja, Statočné srdce alebo v seriáli Černobyľ. Premiéru bude mať snímka 16. 3. 2023.

Život drogového kuriéra Leo Sharpa, ktorý sa stal predlohou pre nový film Clinta Eastwooda

Okrem britskej verzie Troch mušketierov vznikla aj dvojdielna francúzska, ktorá sa v kinách objaví v apríli (prvá časť s podtitulom D’Artagnan), respektíve v decembri, kedy bude mať premiéru pokračovania Milady.

Vo filmoch režiséra Martina Bourboulona hrajú Vincent Cassel, Eva Green, Romain Durris alebo Oliver Jackson-Cohen