Nový mrakodrap je najvyššia v celom Thajsku, ale vyzerá, ako by mu chýbali pixely

2117

Mrakodrap Mahanakhon, ktorý otvorili v thajskej metropole Bangkoku, môže nepoučenému pozorovateľovi pripadať ako nedokončený. Vyzerá totiž ako pixelovaný obraz, ktorý postráda jeden či dva pixely.

Novo postavený mrakodrap Mahanakhon v thajskom Bangkoku je so svojimi 314 metrami vyšší ako Eiffelova veža v Paríži. Nie je len najvyššou budovou v metropole, ale aj v celom Thajsku. Má 77 poschodí a sú v ňom ako byty, tak aj obchody, kancelárie, bary a reštaurácie. A samozrejme vyhliadková terasa, odkiaľ je možné z vtáčej perspektívy prehliadnuť celé mesto.

Stavbu navrhol nemecký architekt Ole Scheeren na základe priania thajského zadávateľa, ktorý chcel, aby nový mrakodrap vynikol medzi inými unikátnymi budovami, o ktoré v Bangkoku nie je núdza. Scheeren svoj návrh pojal ako víziu veže, ktorá je v procese, vo vývoji, takže v istom ohľade môže pôsobiť ako nekompletná či nedokončená. Bol to však zámer. „Pravdepodobne spôsob, ako byť odlišný, je nepokúšať sa byť zvláštny, ale veľmi jednoduchý,“ vysvetlil v rozhovore pre CNN svoj prístup.