Mnoho obyvateľov postihnutých oblastí strávilo noc na pondelok mimo svoje domovy v obavách z následných otrasov, ktorých boli podľa seizmológov existovalo niekoľko stoviek. Záchranárom sa z trosiek domov podarilo vytiahnuť už niekoľko ľudí vrátane storočnej ženy v prístavnom meste Kaikoura. Jej mladší príbuzný také šťastie nemal a je jednou z dvoch doteraz registrovaných obetí. Druhý človek zomrel na infarkt.

Úrady sa obávali, že tretou obetou by sa mohol stať vodič kamiónu nezvestný na pobrežnej ceste u Kaikoura. Austrálske médiá ale neskôr napísali, že vozidlo uviazlo medzi dvoma zosuvmi pôdy a vodič bol nájdený živý. Z miesta bol letecky evakuovaný.

Turistické centrum Kaikoura severne od Christchurchu bolo mestom, ktoré vôbec najhoršie zasiahli najsilnejšie nedeľné otrasy. Podľa americkej geologickej služby USGS mal silu 7,8 stupňa. Jeho ohnisko ležalo relatívne plytko, len asi desať kilometrov pod zemou. Otrasy boli cítiť po celej krajine od Aucklandu na severe krajiny až po Dunedin na juhu.