Americký strašiak. Tarantino natáča film o vraždiacom kulte Charlesa Mansona

Podľa exkluzívnych informácií magazínu The Hollywood Reporter natáča režisér Quentin Tarantino snímku o americkom vrahovi Charlesovi Mansonovi a jeho skupine fanatikov. V doteraz utajovanom snímku si podľa všetkého zahrajú aj Brad Pitt a Jennifer Lawrenceová.

Masový vrah nedostal milosť

Mnohokrát trestaný Charles Manson založil na sklonku šesťdesiatych rokov skupinu nazvanú jednoducho Rodina. Fanatická Mansonova vraždiaca banda sa stala postrachom celej Ameriky. Všetko vyvrcholilo vraždou Sharon Tateovej, modelky a manželky režiséra Romana Polanského. Hoci boli členovia skupiny pozatýkaných, pretieklo medzi ulicami veľa krvi. To nahráva do kariet Tarantinovi, dnes už kultovému režisérovi, ktorý vo svojich snímkach krvou rozhodne nešetrí.

Tarantino sa odmlčal po tom, čo v roku 2015 vypustil do sveta westernový snímku Osem hrozných. Ten sa stretol s horším prijatím kritiky (aj tak ale veľmi dobrým), než jeho predchádzajúce kúsky. Tomu zodpovedalo aj vlažnejšie prijatie od publika. Teraz sa podľa magazínu The Hollywood Reporter chce Tarantino vrátiť vo veľkom.
Magazín špekuluje aj o hereckom obsadení. Štáb údajne oslovil herečku Jennifer Lawrenceová, ktorá by podľa všetkého mohla stvárniť zabitú Sharon Tateovej. Oslovený bol najskôr aj Brad Pitt (s ním Tarantino už spolupracoval na snímke Nehanební bastardi), u ktorého úloha nie je známa.

Quentin Tarantino je držiteľom dvoch Oscarov – jeden za scenár k snímke Pulp Fiction – historky z podsvetia (1995) a druhý za scenár k filmu Divoký Django (2012)