Otrasný prípad z Českého Újezdu, kde policajti v pondelok ráno našli tri mŕtve telá, stále vzbudzuje množstvo otázok. Jedným z mŕtvych má byť samotný páchateľ desivého činu. Špekulácie o tom, že na mieste mali byť páchatelia hneď dvaja, však naberajú na dôveryhodnosti. Druhý vrah je zrejme stále medzi nami na slobode.

Brutálny zločin v Čechách! Zavraždení rodičia, znásilnená dcéra, zastrelený páchateľ.

V noci z nedele na pondelok došlo v chatárskej osade v Českom Újezd ​​k udalostiam ako z hororu. Neznámy páchateľ vnikol do chaty a zviazal päťčlennú rodinu páskou. Oboch rodičov († 63 a † 45) zabil, dve dcéry (9, 13) mal údajne znásilniť. Zabil zrejme tiež rodinného psa.

Páchateľ potom zrejme na ceste pred chatou spáchal samovraždu. Ak bol sám, však doteraz bolo predmetom celého radu špekulácií. Okolo štvrtej hodiny rannej sa synovi (20) podarilo uvoľniť a zavolal na miesto políciu. Brutalita samotného útoku proti rodine vyšetrovateľom napovedá, že išlo zrejme o osobne motivovaný zločin.

Vraha do domu pustil pravdepodobne zavraždený Aleš

Vyšetrovatelia v súčasnosti pracujú s teóriou, že páchatelia skutočne boli dvaja. Minimálne jedného z nich potom mala rodina zrejme poznať, pretože ho otec rodiny, Aleš S. († 63), údajne sám vpustil dovnútra do domu. Vyšetrovatelia preto na mieste činu sledovali hlavne stopy topánok v bahne a pátrali napríklad aj po cigaretových ohorkoch.

Jedna z verzií hovorí o tom, že za činom môže stať ohrdnutý milenec mŕtvej ženy, ktorá sa po afére vrátila späť k svojmu manželovi. Mŕtvy útočník má byť starší muž s bohatou kriminálnou minulosťou.