Obeť rozomleli v mlynčeku na mäso! Spomienka na brutálne vraždy slovenskej mafie

9606

Mŕtve telo rozporcovali a potom zomleli v mlynčeku na mäso! Slovenská polícia rozbehla obrovskú akciu proti mafii, v ktorej sa strážcom zákona podarilo obviniť osem ľudí vo veku 36-50 rokov zo starších mafiánskych vrážd. Medzi nimi je aj brutálny prípad Andreja Reisza.

Policajtom sa podarilo objasniť aj prípad Andreja Reisza. „Mal byť zastrelený v novembri 2006 v areáli bývalého družstva v Dunajskej Strede. Jeho telo mali Kádár a Horváth rozporcovať, kusy tela následne zomlieť v mlynčeku na mäso a vysypať do Malého Dunaja. Štyri osoby boli obvinené z vraždy a štyri z úkladnej vraždy,“ povedal policajný hovorca Martin Wäldl. Obvineným za vraždu hrozí až 25 rokov za mrežami.

Brutálne vraždy sa stali na samom konci mafiánskych vojen, ktoré sa odohrávali na južnom Slovensku.

Medzi najkrvavejší sa radí vyvraždenie tzv. Gangu Pápalyocov v roku 1999. Andrej Reisz bol jedným z obžalovaných vyvraždenia gangu papáyovcov v roku 1999, kedy traja maskovaní muži postrieľali desiatich mafiánov. Medzi obeťami bol aj boss mafie v Dunajskej Strede Tibor Pápay.

Nástupcom bossa Tibora Papaya sa stal Ľudovít Sátor.

Vyvraždený gang papayovcov

Toho však o jedenásť rokov neskôr gang zavraždil. „Mal byť zastrelený 2. decembra 2010 takisto v areáli spomínaného družstva. Vrahom má byť Lehel Horváth a Kádár, ktorý sámi vykopali bagrom hrob, kde Sátora pochovali. Po pár mesiacoch, v marci 2011, telo vykopali a pochovali ho v Číčove.“ povedal hovorca.

Nástupcom bossa Tibora Papaya sa stal Ľudovít Sátor.

V areáli bývalého družstva sa našli aj kostrové pozostatky dvoch obetí, ktoré mali byť uškrtenie a vložené do vykopanej jamy. „Kostrové pozostatky oboch poškodených boli nájdené v rámci spomínanej policajnej akcie,“ dodal Wäldl. Na okraji Bratislavy boli spáchané ďalšie dve vraždy, a to vo štvrti Vrakuňa.