Obišiel lacno, za zabitie kamaráta dostal iba 2,5 roka! S jeho mŕtvolou žíl mesiac!

817

Nemal kde bývať, kamarát mu ponúkol strechu nad hlavou a on ho zabil! Vladimír (53) trest 2,5 roka vo väzení prijal, pred rokmi dokonca už „sedel“ za vraždu svojho nemohúceho otca.

Vladimír sa nasťahoval k svojmu známemu, ktorý mu ponúkol strechu nad hlavou. Sám potreboval pomôcť s nájmom. Spolužitie dvoch mužov v byte v Ostrave ale nestálo za nič. Vladimír si tu a tam riadny dúšok alkoholu doprial a bol dosť hlučný, čo začalo vadiť susedom. Majiteľa bytu mu to vyčítal a práve pri jednej takejto hádke vlani v novembri sa muži pobili. Prvý ranu päsťou vraj dostal Vladimír, na majiteľa bytu sa vrhol a rany opätoval.

Surová vražda spolužiačky († 19) kvôli peniazom. Ako dlho umierala, si meral hodinkami

Lenže ten sa udrel hlavou o stenu a zostal bezvládne sedieť na stoličke. Vladimír sa o jeho stav nijako viac nezaujímal a išiel spať. Keď sa prebudil, zistil, že jeho spolubývajúci nehybne sedí ďalej. „Pozeral som, že tam furt sedí. Siahol som na neho, bol studený,“ vyhlásil podľa servera denik.cz na súde.

 Zapáchal celý  dom 

Majiteľa bytu odtiahol do vedľajšej izby a zastlal perinami a oblečením. Spolu s rozkladajúcim sa telom žil ďalší mesiac! Až nechutný zápach, ktorý sa šíril domom, prezradil hroznú pravdu.

Vladimírovi pôvodne hrozilo až 10 rokov za zabitie, lenže podľa znaleckého posudku nešlo jednoznačne určiť, či smrť nastala práve v dôsledku útoku obžalovaného. Krajský súd v Ostrave tak Vladimíra potrestal 2,5 rokmi väzenia. Lehotu na rozmyslenie si ponechal štátny zástupca.

Spáchali brutálna vražda kvôli 8 miliónom Kč a odniesli si iba 600 korún

Muž si v minulosti už odsedel 11 rokov za vraždu svojho nemohúceho otca. O toho sa dlhšiu dobu staral, ale aj toto spolužitie skončilo tragédiou. Aj jeho telo ukryl – tentoraz do kôlne a niekoľko mesiacov poberal jeho dôchodok.