Objednávka vraždy bola za 50-tisíc eur v hotovosti plus 20-tisíc odpustenie dlhu.

3687
Policajný prezident Milan Lučanský a riaditeľ NAKA Branislav Zurian

V nedeľu sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici rozhodol v kauze vraždy Jána Kuciaka a jeho partnerky Martini Kušnírovej, že štyria obvinení Tomáš Szabó, Miroslav Marček, Zoltán Andruskó a Alena Zsuzsová sú stíhaní väzobne.

Generálny prokurátor Jaromír Čižnár povedal, že polícia má zadržaných pravdepodobných páchateľov. Počet štyria obvinení nie je konečný, zdôraznil Čižnár.

Zábery z družice neboli použité, tvrdí prokurátor

Polícia označili za objednávateľa vraždy Alenu Zsúzsovú. Strelca označila Tomáš Szabóa, vodiča Miroslava Marčeka a sprostredkovateľa Zoltána Andruska.

Je pravdepodobné, že objednávateľka Alena Zsuzsová vyplatila tie peniaze. Sprostredkovateľ Zoltán Andruskó dlžil objednávateľke Alene Zsuzsovej 20-tisíc eur, starý dlh sa po čine zmazal.

Zatknutá Alena Z

Vražednú zbraň zatiaľ nemajú.

K možným úľavám voči obvineným: vo všeobecnosti platí, že ak je niekto počas prípravnej fázy ústretový a pomáha objasňovať prípad, má šancu počítať s úľavami. Obvinený Zoltán Andruskó si zrejme vyhodnotil celú situáciu a bol súčinnejší voči polícii. Zatknutie trojice obvinených pravdepodobne napomohlo k zatknutiu Zsúzsovej

V prípade vraždy Kuciaka a jeho snúbenice začína svitať. Prvé stanovisko polície