Obľúbená autorka kníh pre deti náhle zomrela. O život ju pripravil túlavý pes

1264

Veľkú smolu mala štyridsaťdvaročná Stacey Alexander-Harrissová. Pri prechádzke v západnom Londýne ju pohrýzol túlavý pes. Hoci sa zdalo, že jej poranenia sa postupom času zlepšuje, musela byť po náhlom zhoršení stavu hospitalizovaná. V nemocnici potom podľahla sepsu.

Keď Stacy uhryzol na prechádzke s jej dvoma psami túlavý pes, nič nenasvedčovalo tragédii. Zdalo sa, že sa z poranenia rýchlo zotavuje. Náhle sa ale jej stav začal zhoršovať a musela byť hospitalizovaná. Záchranári mali podozrenie na sepsu, uviedol Mirror.

Pes chcel svojho pána ochrániť pred epileptickým záchvatom! Nechtiac ho roztrhal

Krátko po príchode jej bola odobratá krv a brala lieky proti bolesti. V nemocnici sa ukázalo, že autorka knižiek pre deti má po uhryznutí v telesných tekutinách príliš veľa kyselinys a trpí tzv. Metabolickú acidózu.

Krvný obraz doviedol lekára k diagnóze. Stacy trpela sepsou a bolo jej podané antibiotikum. Hoci bola prevezená na jednotku intenzívnej starostlivosti, v skorých ranných hodinách utrpela zástavu srdca. Aj napriek snahe lekárov zomrela.

Verný pes Bengi zachránil pána pri požiari, sám ale v plameňoch zahynul

V jej krvi sa potom našli baktérie, ktoré sa vyskytujú v ústach psov. Ako príčina smrti bola uvedená veľká bakteriálna infekcia spôsobená uhryznutím psa.

Koronerka Nadia Persaudová zverejnila varovanie, aby každý po uhryznutí psom vyhľadal lekársku pomoc. Jej správa podrobne opisuje, ako ošetrujúci lekári „neboli oboznámení s týmto typom baktérií“ a že skoršie podanie antibiotík mohlo viesť k záchrane ženinho života. „Ošetrujúci lekári neboli oboznámení s touto formou baktérií žijúcich v ústach psov a mačiek a o tom, aké ľahké je nakaziť ľudí týmto organizmom,“ uviedla.

Psičkárovi chceli dvaja gauneri uniesť fenku. Vykľul sa z neho boxer! Zrezal ich ako žito