Odletieť na dovolenku v luxusnom lietadle je snom snáď každého z nás. Naozajstný prepych ponúka letecká spoločnosť Etihad Airways v jednom zo svojich lietadiel A380. Interiér by sa dal prirovnať k súkromnému bytu.

Fotografka Marina Lystseva nedávno zachytila fotografie, ktoré odhaľujú, aké to je cestovať v skutočnom luxusu.

lietadlo-02
Spoločnosť pred vyše rokom upravila nielen interiér jedného svojho lietadla. Zamerala sa tiež na exteriér. Namiesto vlajky a erbu Spojených arabských emirátov sa objavili geometrické tvary.
lietadlo-01
Spoločnosť pred vyše rokom upravila nielen interiér jedného svojho lietadla. Zamerala sa tiež na exteriér. Namiesto vlajky a erbu Spojených arabských emirátov sa objavili geometrické tvary.
lietadlo-03
Airbus A380 má dve poschodia so štyrmi triedami sedenia: ekonomická, business, prvá a rezidenčná. A práve rezidenčna trieda ponúka luxusné miesta nachádzajúce sa v hornom poschodí lietadla.
lietadlo-04
Rezidenčný apartmán pre dve osoby sa nachádza na pravej strane schodiska. Na ploche 12 metrov štvorcových sú tri miestnosti – obývacia izba (ktorá slúži aj ako jedálenský priestor a mini kino), spálňa a kúpeľňa so sprchovacím kútom a toaletou. O cestujúcich v týchto apartmánoch sa starajú pracovníci, ktorí boli na špeciálnom školení v londýnskom hoteli Savoy.
lietadlo-05
Cesta v jednom z týchto apartmánov z Abú Zabí do Londýna stojí okolo 21 tisíc dolárov (cca 18 tisíc eur). Letenky sú vypredané rok.
lietadlo-06
Spálňa je vybavená manželskou posteľou.
lietadlo-07
Apartmán pre cestujúcich prvou triedou je trochu jednoduchší. Má rozlohu asi 5 metrov štvorcových. Letenka z Abú Zabí do Londýna vyjde na 8 400 až 9 800 dolárov.
lietadlo-08
V tejto triede sa nachádza medzi jednotlivými apartmány deliaca stena, ktorá sa dá čiastočne odsunúť, a tak ľudia sa môžu zoznámiť so svojimi susedmi.
lietadlo-09
V prvej triede nechýba ani odpočiváreň, ktorá je doplnená kúpeľňou a mramorovým umývadlom.
lietadlo-10
A teraz k business triede. Každý cestujúci má svoj vlastný oddelený priestor. Sedadlo možno premeniť na posteľ jednoduchým stlačením tlačidla.
lietadlo-11
Každý cestujúci má k dispozícii ponožky zdarma, štuple do uší, zubnú kefku, hrebienok a ďalšie cestovné doplnky.
lietadlo-12
V zadnej časti horného poschodia je malý bar s pohodlnými pohovkami pre cestujúcich business triedy.
lietadlo-13
V spodnom poschodí je ekonomická trieda. Sedačky aj v tejto triede majú k dispozícii vankúše a podušky, aby bola cesta pohodlnejšie.
lietadlo-14
Miesto pri núdzom východe v ekonomickej triede.
lietadlo-15
Toto sú sedadlá pre deti.
lietadlo-17
K dispozícii je tiež miestnosť pre členov posádky, kde si odpočinú. Nachádza sa hneď za pilotnou kabínou.

lietadlo-16 lietadlo-18