Obrovská rodinná tragédia! Pri požiari zhorela matka a šesť detí.

1284

Pri požiari rodinného domu v mestečku Clinton v americkom štáte Mississippi dnes prišlo o život sedem ľudí: 33-ročná žena a jej šesť detí. Tragédiu prežil iba otec rodiny, ktorý pri neúspešnej snahe zachrániť svojich najbližších utrpel početné poranenia.

Jednoposchodový drevený dom sa ocitol v plameňoch krátko po polnoci a po uhasení požiaru z neho zostali len obhorené trosku. Na trávniku pred nimi sa po zásahu hasičov váľali kusy nábytku, hračky aj oblečenie. K stromu kúsok opodiaľ niekto priniesol kyticu karafiátov.

Sodderové deti zomreli pri požiari, ich smrť ale zahaľuje tajomstvo

Jediný preživší člen domácnosti údajne chcel na mieste zostať, ale musel byť prevezený do nemocnice, pretože sa predtým nadýchal dymu a utrpel popáleniny aj ďalšie poranenia. Manželku ani deti, z ktorých najmladšie malo jeden rok a najstaršie 15 rokov, sa mu zachrániť nepodarilo.

Statočný psík obetoval svoj život aby zachránil rodinu pred požiarom

Príčina nešťastia nebola vyšetrovateľom ihneď jasná, uviedol hovorca Clintonu Mark Jones, polícia ale nenašla dôkazy podpaľačstva. Dom bol postavený v roku 1951, či bol vybavený detektorom dymu, Jones nevedel.