Obrovská tragédia sa odohrala minulý týždeň v Northwest Side v Chicagu. Tamojší hasič Walter Stewart bol práve v službe, keď v tom bol spolu s kolegami informovaný o požiari rodinného domu na ulici North Rutherford Avenue. Keď Stewart počul z vysielačky presnú adresu, stuhla mu krv v žilách. Išlo o jeho dom, v ktorom mal tridsaťšesťročnú ženu a tri deti vo veku dvoch, siedmich a deviatich rokov. Plamene vzali život všetkým z nich.

Malo ísť o bežnú smenu. Podobných hasič Walter Stewart z Chicaga zažil za tri roky mnoho. Keď sa z vysielačky ozvalo, že horí v rodinnom dome v bloku North Rutherford Avenue, vyrazila hasičská jednotka okamžite na miesto. V ten moment si ale požiarnik uvedomil desivú skutočnosť, a síce že sa blíži k svojmu vlastnému domu.

Záhadná smrť troch študentiek medicíny (†17, †18 a †19)! Po požiari sa našli dobodané tela!

Po príchode na miesto zistil, že záchranári už z budovy vyslobodili jeho tridsaťšesťročnú ženu, ktorá bola v hlbokom bezvedomí. Ani napriek okamžitej resuscitácii sa mužovi nepodarilo milovanú partnerku Summer priviesť späť k životu.

 Orgány zosnulých pôjdu na  transplantácie 

Nočná mora pre hasičov ešte pokračovala. Požiar bohužiaľ okrem manželky pripravil o život aj jeho sedemročného syna Ezru. Ďalšie dve deti, dvojročný syn Emory a deväťročná dcéra Autum, nešťastie prežili, ale po pár dňoch svojich rozsiahlym zraneniam a popáleninám podľahli.

Všetky predbežné lekárske pitvy svedčia o tom, že deti spoločne s matkou zomreli kvôli nadýchaniu splodín a rozsiahlym popáleninám. Aj napriek obrovskej bolesti sa Stewart odhodlal k veľkému kroku a rozhodol, že daruje orgány jeho blízkych. Chcel by tak pomôcť tým, ktorí čakajú na transplantáciu.

Hororový požiar budovy, kde sa konala na párty zomrelo 36 ľudí, zakladateľ klubu priznal vinu na ich smrti

 Miestni sú z tragédie  v šoku 

Presná príčina požiaru nie je doposiaľ známa. Podľa informácií denníka New York Post malo k vzplanutiu dôjsť v kuchyni. Pred dom ľudia už niekoľko dní nosia kvety a detské plyšové hračky. „Bola som v šoku. Z miesta odchádzalo toľko hasičov a policajtov. Je to šialené. Zasiahlo ma, bývali priamo cez ulicu,“ uviedla k susedka Mildred Branová.