Obrovský šok Terezy H. (27): Právnik ju mal dostať do väzenia? Rodina mu zaplatila balík!

535

Vo väzení v pakistanskej väznici Kot Lakhpat strávila Tereza H. dlhé štyri roky. Dvadsaťsedemročná rodáčka z Uherského Hradiště sa tam dostala za údajné pašovanie drog. Potom, čo ju súd zbavil viny, sa vrátila do Česka. Teraz o mesiacoch strávených za mrežami rozpráva na sociálnej sieti Herohero, kde sa rozhovorila o drsných vypočúvaniach policajtov z protidrogového. A dokonca praskla, koľko stál jej rodičia právnik!

Terezu na letisku v pakistanskom Láhaure zadržali colníci v januári 2018 po tom, čo v jej batožine údajne našli bezmála deväť kilogramov heroínu. Tereza putovala do väzenia, nakoniec si na súde vypočula rozsudok, ktorý ju mal poslať na viac ako osem rokov za mreže. Avšak po štyroch rokoch vo väznici Kot Lakhpat sa mohla vrátiť domov. Súd ju zbavil viny.

Tereza H. popísala drsný výsluch v prvých dňoch v pakistanskej base!

 Tee, pot a  drogy 

Na platforme Herohero Tereza popísala okolnosti svojho zadržania a prehovorila o tom, že mala vlastne šťastie. Na letisku ju totiž zadržali colníci, nie policajti z protidrogového. „Mala som šťastie, že ma nechytilo narko (policajti z protidrogového – pozn. red.), pretože keby ma chytilo narko, tak by som chodila na súd minimálne tri roky a dostala by som napríklad aj dvadsaťpäť rokov,“ uviedla Tereza. Policajti z protidrogového ju nakoniec aspoň vypočúvali. Výsluch sa vraj konal v kancelárii, kde bolo ukrutné teplo a Tereza musela mať vlasy zakryté šatkou.

Policajti sa jej začali vypytovať, kde všade cestovala, na čo odpovedala, že bola v Dubaji, Chorvátsku, Ománe či Egypte. „A možno v tom Chorvátsku ste tiež robila drogy?“ spýtali sa jej vraj. Vypytovali sa aj na tajomného Pakistanca, ktorého Tereza poznala len ako Tee.

Popravy a kruté mučenie väzňov! Popísala Tereza H. život vedľa pedofilov a vrahov!

 Balík za  právnika 

Po dobu, keď bola Tereza vo väzení, ju navštevovali zamestnanci ambasády. „Mala som návštevu pani z ambasády. Hovorí mi: No, a čo právnik? A ja jej hovorím, že budem chcieť zmeniť právnika, pretože mi nepríde sympatický. A že mi príde, že chlapi, čo ma do toho zatiahli, všetko nastražili, aby ma ten právnik potopil,“ popísala Tereza s tým, že sa vzápätí dozvedela, že za advokáta jej rodina už zaplatila šesťtisíc eur. )! „Mňa to nenapadlo, myslela som, že právnikovi zaplatíte desaťtisíc korún a nazdar,“ doplnila Tereza.