Ženské meno Olívia je latinského pôvodu je odvodeninou zo slova oliveira, t.j. olivovník, čo znamená tajuplná,  sebavedomá, cieľavedomá. Olívia Pohanková je ambiciózna, inteligentná, neveriaca, trošku naivná a nepochybne krásna 27 ročná žena. Okrem najznámejšej výhry v súťaži bikiny fitness sa môže sa pýšiť aj  rôznymi inými oceneniami a víťazstvami. Sama o sebe tvrdí, že sa snaží si od ľudí držať odstup. Momentálne žije v Nemecku, a návrat na Slovensko zatiaľ neplánuje.

olivia-rebeka-pohankova-19

Ako si začala s cvičením?

Prvé kroky k športu viedli po dovolenke v Taliansku, mala som asi 21-22 rokov,  kde som nabrala pár kíl a cela som akosi zmäkla. Moja každodenná strava v tej dobe spočívala iba na cestovinách, pečive, mozzarelle a prosciutte. Ako dieťa som robila karate, ale neviem či sa to počíta 😂… Po spomínanej dovolenke som začala aktívne cvičiť a asi po dvoch rokoch si ma všimol jeden tréner, ktorý ma presvedčil na moju prvú Bikini fitness súťaž.

olivia-rebeka-pohankova-20

Aké sú tvoje najväčšie úspechy v športe?

Prvé úspechy prišli pomerne rýchlo a to keď som v prvej sezóne súťaženia v roku 2014 vyhrala titul vicemajsterky Slovenska a následne na to vyhrala aj Mozolani classic v Žiline. Každú sezónu máme Mozolani classic alebo Mozolani cup je to vždy nominačná súťaž na Majstrovstvá Sveta alebo Európy. Zatiaľ sa mi ešte nestalo, že by som bola na inom mieste ako prvom. Čo si veľmi vážim. Na medzinárodnej scéne sa mi podarilo tiež viac úspechov. Arnold classic Europe som vyhrala dva krát a raz aj absolútnu (moment kedy mi sám Arnold Schwarzenegger odovzdával cenu a gratuloval)… Ďalej sa mi dva krát podarilo získať titul vice-majsterky sveta či vyhrať niekoľko prestížnych medzinárodných súťaži. (Až to znie, že sa chvastám keď to tu tak spomínam 😃)

olivia-rebeka-pohankova-arnold-schwarzenegger

Ako prebieha príprava na súťaž?

Príprava je náročná a rysovacia príprava trvá asi 2-3 mesiace. Pár týždňov pred prípravou je rysovacia fáza kedy musím znížiť príjem kcal a zvýšiť energetický výdaj aby som schudla. Musí to byť však správnou rýchlosťou a systémom, aby som ponechala sval pekný, plný, tvrdý a zároveň schudla podkožný tuk. Ja osobne si myslím že objemová príprava je podstatná tiež. Aj napriek tomu, že sme Bikini Fitness a toľko svalov nepotrebujeme stále tam nejaké musia byť. Takže ja vždy vravím, že sa pripravujem už roky.

Máš aj osobného trénera?

Trénera nemám. Vsetko si robím sama a dava mi to neskutočnú voľnosť a môžem sa pripraviť ako sa to mne páči. Momentálne trénujem 2 krát denne 6 krát v týždni.

olivia-rebeka-pohankova-07

Ako vyzerá tvoj jedálniček?

Stravu mám obmedzenú čo sa sacharidov a tukov týka. Samozrejme si sledujem aj príjem bielkovín. V podstate robím všetko online. Trénujem a coachujem svoj team dievčat. Teraz som si však dala voľnejšie obdobie, aby som sa mohla aj fyzicky aj psychicky koncentrovať na moju prípravu.

Ako relaxuješ?

Relaxujem cvičením. Milujem to a napĺňa ma to takže v podstate moja práca je relaxačná 😂… Ale okrem toho veľmi rada zájdem na masáž alebo do kina.

olivia-rebeka-pohankova-01

Čo nemáš rada?

Čo nemám rada? Nemám rada pečienku, falošných ľudí, nerada cvičím brucho.

Tvoje obľúbené jedlo, a to čo ti nechutí?

Obľúbené jedlo je vyprážaný syr s hranolkami, perkelt, segedínsky guláš, sushi (teraz je ťažké rozhodnúť sa, napadá ma snáď všetko keďže som v diéte) ale naozaj nemám rada pečienku.

olivia-rebeka-pohankova-foodporn

Používaš aj dáke suplementy k cvičeniu?

Suplementy mám všetky od značky Amix a momentálne užívam toho viac keďže som v príprave – proteín- izolat a kazeín, aminokyseliny-bcaa, glutamin, hca, thermocore, l-carnitin, synemax, lipolean Vitaminy a mineraly- vit C, Multivitaminy, zinok, calcium,magnezium,vit E, omega 3, vit D

Máš dáku zaujímavú vtipnú príhodu zo súťaží?

Prihod je naozaj hrozne veľa. Ale pamätám si ako sa mi roztrhali plavky tesne pred pódiom tak mi ich fitneska Barbora Bunčákova zapla zicherkou 😂 alebo ako som sa pred pár týždňami spýtala po vyhratí Arnold classic Europe v backstagei Arnolda či si môžem už ísť dať čokoládu. Povedal že áno.

olivia-rebeka-pohankova-03

Čo na tvoje úspechy tvoji najbližší? Priateľ nežiarli?

Mám priateľa a keďže on fotí súťaže a ja na nich vystupujem tak sme absolútne zohratý team a vôbec nežiarli. Je inteligentný a dospelý muž takže žiarlivostné scény vôbec nerobí. Máme veľmi dobrý vzťah a navzájom si dôverujeme.

Na súťaž treba aj špeciálne plavky?

Vyber plaviek je dôležitý. Plavky mám zo španielska a na jednu sezónu mám vždy 2-3 plavky od luxusnej značky The Bikini Box

olivia-rebeka-pohankova-10

Ako to je s tetovaní? Nie je na súťaži s tým problém?

Čo sa tetovania týka myslím že to je skôr mínus ako plus.

Máš aj dáke chirurgické zákroky ?

A áno mám spravenú augmentáciu pŕs. Nie je to nevyhnutnosť, ale nevyzerá to ani zle 😂.

olivia-rebeka-pohankova-12

Aké cviky máš rada?

Najradšej mám drepy a mŕtve ťahy

olivia-rebeka-pohankova-16olivia-rebeka-pohankova-18

Aké bolo stretnutie s Arnoldom?

Arnold je neskutočne charizmatický človek a zapamätám si to do konca života. Aj napriek veku vyzerá fantasticky!

Robievaš aj osobné tréningy?

No moc nie, lebo žijem v Nemecku, tak keď tak iba online. A raz za čas keď som v Bratislave mám pár báb, ale väčšinou už baby čo mám zabehnuté.

Kristína Štrbavá

olivia-rebeka-pohankova-02olivia-rebeka-pohankova-04