Opice strhli múr, ktorý rozdrvil mamu a jej štyri deti

1516

V indickom štáte Uttarpradéš bolo také teplo, že sa rodina z mesta Wazib Khel rozhodla prespať na dvore pri svojom dome. Bohužiaľ sa ale okolo prehnala tlupa opíc, ktorá strhla múr susedov – a tá pri páde rozdrvila matku (†45) a jej štyri deti.

K desivé udalosti došlo podľa webu The Times of India v piatok. Mamička Shabnam sa kvôli neznesiteľným horúčavám rozhodla prespať aj so svojimi šiestimi deťmi vonku. Bohužiaľ to bol pre ňu a štyri z ratolestí rozsudok smrti.

 Opica hľadajú  potravu 

Opice, ktoré sa pohybujú v Indii nielen vo voľnej prírode, ale aj medzi ľudskými obydliami, odkiaľ sa snaží získať potravu, sa zamerali na dom susedov. Múr nachádzajúci sa na pozemku ich susedov nápor primátov nevydržal a zrútil sa na rodinu Shabnam.

Desivú tragédiu prežili len dve deti. Matka a zvyšné štyri deti boli na mieste mŕtve. Zomrelé deti Shabnam mali tri, sedem, deväť a dvadsať rokov. „Ide o tragický incident, pri ktorom zomrelo 5 členov rodiny, keď na ne spadol múr,“ povedal policajný superintendant S. Anand.

OBRAZOM: Keď sa opica ujala šteňata a chránila ho aj pred túlavými psami

 Najskôr im zomrel otec,  teraz matka 

„Pozostalým sme zaistili najlepšiu možnú starostlivosť,“ dodal s tým, že štát Uttarpradéš vyplatí rodine odškodné v prepočte asi 5 tisíc eur. Pre preživšie deti ide o ďalšie tragédii. Pred niekoľkými rokmi im totiž zomrel otec a odvtedy žili s matkou a starým otcom.

Veľkorysá opica rozhadzovala v indickom meste peniaze