Až 18 rokov väzenia hrozí na Krajskom súde v Brne matke štyroch detí Dite Č. (39). Vlani na Vianoce v opitosti bodla svojho manžela Petra po predchádzajúcej hádke rovno do srdca. Muž prežil len vďaka rýchlej práci záchranky a urgentnej operácii v nemocnici, keď išlo doslova o sekundy.

Obžalovaná z pokusu vraždy mala dieťa zakaždým s iným mužom. Jej posledné spolužitie s Petrom Č. sa vymklo kontrole kvôli jej nezriadenému pitiu. Dita sa v novembri 2021 dokonca pokúsila o samovraždu obesením potom, čo vypila pol litra vodky. Skončila na psychiatrii.

V čase vražedného útoku na manžela mala v krvi viac ako dve promile, počas dopoludnia vraj popíjala rum. „Ráno sme sa chytili kvôli psom, mala som horúčku. Išla som do kuchyne robiť obed. Tú situáciu si nevybavujem, viem len, že na špičke kuchynského noža bola trocha krvi,“ popísala osudné chvíle.

Súd rozhodol: Judita (18) je vinná z zavraždi Tomáša (†16)! Aký dostala trest?

 Zachránila ho nevlastná  dcéra 

Peter sa odpotácal do izby nevlastnej dcéry, ktorá privolala záchranku. „Bola zase opitá. Niečo krájala, otočila sa a bodla ma cez bundu a mikinu, bola to sekunda. Keď som sa pozrel, vytekala mi z hrude tmavá krv. Dcéra mi na to dala handru, chvíľu som bol pri vedomí, chvíľu som ich strácal. Manželka sa na mňa ani neprišla pozrieť,“ vypovedal Petr Č. v súdnej sieni.

Šokujúce detaily krvavé noci! Lucia bodla Tomáša do srdca kvôli týraniu?! 

Podľa znalca zasiahla žena Petra nožom s čepeľou dlhou 21 centimetrov do pravej srdcovej komory. Do hrudnej dutiny mu postupne natiekol skoro liter krvi. „Išlo o život ohrozujúce zranenie, keď úmrtiu zabránil zákrok záchranárov a najmä urgentné operácie v Centre kardiovaskulárnej a transplantačnej chirurgie Fakultnej nemocnice u svätej Anny,“ napísal znalec z odboru súdneho zdravotníctva.

Žena, ktorá dobodala „tyranského“ manžela, povedala: „Väzenie je teraz lepšie ako môj doterajší život“

Štvorročné manželstvo, ktoré vyvrcholilo krvavým incidentom, je v rozklade. Najmladšieho syna má v starostlivosti otec, o ďalších troch potomkov obžalovaných sa starajú príbuzní. Dite Č. hrozí za pokus vraždy až 18 rokov v base. Súd si ešte vyžiadal osobnú účasť znalkyne z odboru psychiatrie a jedného svedka, preto pojednávanie odročil.