Muž vietnamskej národnosti zarobil státisíce na chudobných rodinách. Polícia zverejnila meno toho, ktorý nechal v chladiacom kamióne v Essexe umrieť 39 nevinných ľudí. Páchateľ je známy len ako „pán Truong“ podľa Daily Mirror je hlavou celej zločineckej siete v provincii Ha Tinh, odkiaľ pochádzalo najmenej 24 obetí.

Polícia verí, že odhalila hlavný článok zločinecké siete. Truong vraj dostal od rodičov jednej z obetí, mladej Vietnamky Tra Mi Thi Phamovej, ktorá pred smrťou dojemne napísala svojej matke, viac ako 20tisíc eur ako zálohu za to, že ich dcéru dostane do Británie. Dievča bohužiaľ spolu s ostatnými brutálne zahynulo v kamióne smrti.

Kolumbijský drogový gang vypísal odmenu za psa, ktorý odhalil tony kokaínu

Pasažieri kamiónov za svoju cestu platili taxu zodpovedajúce v prepočte 40tisíc eur. Rodičov Phamovej stála údajne cesta v prepočte bezmála 36 tisíc eur. V každom kamióne pritom cestovali desiatky podobných ľudí!

Muži zákona takisto vyhlásili pátranie po dvoch bratoch, Ronanovi (40) a Christopherovi (34) Hughesových, pretože veria, že sú spojkou pašerákov a že ich výpovede vnesú do vyšetrovania smrti nevinných ľudí viac svetla.

39 mŕtvych migrantov viezol chlapec od susedov, volali ho kovboj Woody

Telá 39 dospelých našla polícia grófstva Essex v noci na stredu v priemyselnej zóne Waterglade v meste Grays východne od Londýna. Vo vozidle boli krvavé odtlačky obetí, ktoré sa z dodávky smrti márne snažili dostať von. Vodič kamiónu Mo Robinson (25) bol okamžite vzatý do väzby. Čelí obvineniu z usmrtenia 39 ľudí, z pašovania ľudí a pranie špinavých peňazí.

Do Európy chce kapitánka priviezť pol milióna Líbyjčanov