V júni roku 1930 vznikol Zväz nemeckých dievčat (čiže Bund deutcher Mädel – BDM) ako odnož už pôsobiaceho Hitlerjugendu. Od roku 1936 bolo hlavným cieľom Hitlerjugend a BDM budovať najmä dobrý charakter a kamarátske vzťahy medzi svojimi členmi. A treba povedať, že práve to sa ríšskemu vedeniu naozaj podarilo.

Do Hitlerjugend a do BDM sa povinne zapisovali deti od 10 do 18 rokov. Tu podstupovali pomerne zásadné vymývanie mozgov za cieľom budovania dobrého charakteru správneho ríšskeho dieťaťa.

Spoločne s chlapcami z Hitlerjugend sa dievčatá z BDM stretávali na spoločných akciách. Tam dochádzalo k prehlbovaniu „kamarátskych“ vzťahov až natoľko, že v roku 1936 počas Norimberského zhromaždenia otehotnelo 900 dievčat. Tým bola prudérna nacistická spoločnosť hlboko pobúrená a dievčatá medzi 15 a 18 rokmi boli odoslané na potrat.

Hoci nie sú k dispozícii žiadne oficiálne záznamy, mnoho z dospievajúcich dievčat, ktoré otehotneli, bolo pravdepodobne obeťou znásilnenia. Tento incident poznamenal povesť BDM natoľko, že ho začalo prezývať Zväz nemeckých matracov.

Hitler bol závislí na drogách a denne bral až 80 rôznych liekov