Tragédiou sa skončilo prekvapivé uhryznutie od netopiera. Amerického dôchodcu uhryzol po prebudení priamo do krku! A aby bola situácia ešte horšia, zviera malo besnotu. Starec zamietol rýchlu liečbu a na následky nebezpečnej chorobe zomrel. Ide o prvý prípad besnoty u človeka v americkom štáte Illinois po 70 rokoch.

Nie práve ideálne prebudenie prežil Američan z Illinois. Nielen, že mu vletel netopier do spálne, ale dokonca sa mu zahryzol do krku. Ako uviedol denník New York Post, osemdesiatročný senior mal obrovskú smolu. Keď sa podarilo netopiera odchytiť, prišli odborníci na to, že má besnotu. Hoci doktori nešťastníkovi odporučili urýchlenú liečbu, senior odmietol.

Smrteľná jaskynná choroba ohrozuje zachránených chlapcov

To bola osudná chyba. Mesiac po uhryznutí sa dostavili problémy. Muž trpel bolesťou hrdla, hlavy, strácal cit v prstoch a začal mať problémy s rečou a kontrolou svojich končatín. Na následky besnoty nebohý senior zomrel.

Batman, voláme ťa. Obyvatelia Marseille už majú dosť pouličného zločinu

Ministerstvo zdravotníctva uviedlo, že sa jedná o prvý ľudský prípad besnoty v regióne od roku 1954. Experti na divokú zver neskôr našli v mužovom dome celú kolóniu týchto zvierat. A práve cicavce sú v Illinois najčastejšími zdrojmi besnoty.

Pečené netopiere, surové hady, tisíce psov to nájdete na „mokrých trhoch“ v Ázii

„Tento prípad bohužiaľ podčiarkuje dôležitosť zvyšovania povedomia verejnosti o riziku besnoty v Spojených štátoch,“ povedal výkonný riaditeľ odboru zdravotníctva Lake County Mark Pfister. „Besnota je u ľudí v USA veľmi vzácna, akonáhle sa však objavia príznaky, choroba je takmer vždy smrteľná,“ vysvetlil Pfister s tým, že práve preto je dôležité, aby ľudia neváhali s okamžitou liečbou.