Osemročný Gabriel zmizol cestou od babičky. Jeho telo našli v macochinom aute

1523
Vrahyňa Ana Julia Quezada so svojou obeťou Gabrielom Cruzom

Smutný koniec má pátranie po osemročnom Gabrielovi, ktorý sa stratil koncom februára cestou od babičky. Malého chlapca hľadalo celé Španielsko, do pátrania sa zapojili tisícky dobrovoľníkov a zdrvení rodičia prosili domnelého únoscu, aby ich syna prepustil. Gabriel bol ale bohužiaľ po 12 dňoch nájdený mŕtvy. A to v aute partnerky otca, ktorá celý čas rodine „pomáhala“ s hľadaním.

Gabriel Cruz († 8) bol naposledy videný 27. februára pri odchode od svojej babičky, ktorá býva v dedine Las Hortichuelas. Chlapec sa mal ísť hrať k príbuzným, tam už ale nedošiel a domov sa tiež nevrátil.

Rodina po ňom ihneď vyhlásila pátranie, do ktorého sa zapojilo vyše 4000 ľudí z radov polície i dobrovoľníkov. Mama Patricia aj otec Angel na tlačovej konferencii s plačom prosili, aby údajní únoscovia ich syna prepustili. Až do poslednej chvíle ale nestrácali nádej, že Gabriela nájdu živého. V pátraní sa angažovala aj otcova nová partnerka Ana Julia Quezada (35) z Dominikánskej republiky, ktorá sa zúčastnila zhromaždenia a plakala pred kamerami. Cez víkend ale prišiel nečakaný zvrat …

 Nečakaný  zvrat 

Polícia, ktorá celú dobu otcovu partnerku sledovala, v nedeľu ženu zastavila približne 55 kilometrov od dediny Las Hortichuelas. V kufri jej auta našli telíčko nezvestného chlapčeka zabalené v deke a pokryté bahnom. Zatknutie ženy natočil náhodný svedok. „Nebola som to ja! Auto som si vyzdvihla až dnes ráno,“ kričala otcova partnerka, keď jej policajti nasadzovali putá. Podľa zdrojov blízkych vyšetrovania ale žena telo chlapca vytiahla zo studne, pretože sa bála, že bude čoskoro objavené.

Polícia prípad vyšetruje ako vraždu, motív činu ale zatiaľ nie je známy. Špekuluje sa, že Ana mohla na dieťa žiarliť a že sa jej nepáčilo, že jej partner má so svojou exmanželkou Patriciou veľmi dobré vzťahy. Babička chlapca vraj nemohla novú synovu partnerku vystáť, pretože Angelom manipulovala a rada utrácala. Druhou možnosťou je finančný motív, konkrétne potom chcela požiadať rodinu o výkupné. Rodičia mali v pláne vyhlásiť odmenu v rádoch desiatok tisíc eur za informácie vedúce k nájdeniu Gabriela.

Gabriel Cruz

Vyšetrovatelia sa teraz takisto zamerali na ďalšie podozrivé úmrtie dieťaťa v jej minulosti. Keď Ana pracovala ako opatrovateľka, jedno z detí v jej starostlivosti vypadlo z okna a zomrelo. Polícia uzavrela smrť štvorročnej dievčatká ako nehodu, vo svetle nových okolností prípad ale znovu prešetrí. „Vždy nám prišlo zvláštne, že by vypadla sama,“ povedal denníku El País miestny obyvateľ.