„Osol p*cal ovce, kozy všetko zožrali!“ Z Pavla je vďaka inzerátu na predaj kôz fenomén sociálnych sietí

1024

 

Pavel Svoboda nečakal, že sa vďaka jednému inzerátu na Bazoši stane slávnym. Počas niekoľkých dní jeho inzerát, kde ponúkal za odvoz kozy, videlo 92 tisíc ľudí. Zver sa nakoniec podarilo predať, spája sa k tomu ale zaujímavý príbeh.

Pavel Svoboda z Dolného Dvořiště v Česku dostal s rodinou v roku 2014 nápad. Svoj statok chceli trochu oživiť – rozhodli sa, že urobia mini zoo! K tomu všetkému podľa webu Forbes hospodári na celkom piatich farmách. Vízia bola nasledovná: „Budú tam chodiť zástupy mamičiek s deťmi a zájazdy zo škôl z okolitých miest sa pozerať na to, ako koza žerie seno, krava dáva mlieko a tak podobne. Takže sme začali tým, že sme zaobstarali osla, osem oviec a podobný počet kôz,“ opisuje vtipne v inzeráte.

Zatúlaná kravka Yvonne sa z bavorského lesa vrátila na lúku

Sotva sa zoo rozbehla, prišiel prvý problém. „Naša naivita sa rozplynula vo chvíli, keď sa ukázalo, že somár, ktorý práve pohlavne dospel v žrebca a rovnako ako väčšina mladých mužov začal objavovať svoju vlastnú sexualitu. Bohužiaľ nie nad katalógom spodnej bielizne, ale jeho cieľom sa stali ovce. Takže týmto sa ospravedlňujem mamičkám s deťmi a školským zájazdom z Mostecka, ktoré toto museli vidieť a odvtedy im deti koktajú,“ píše Pavel.

Psičkárovi chceli dvaja gauneri uniesť fenku. Vykľul sa z neho boxer! Zrezal ich ako žito

A ako iste každý vie, koza, alebo kozy, zožerú úplne všetko. „Jednoducho zožerú všetko, a keby zavetril popínavou ružu na pobreží sanfranciského zálivu, utiekli by aj z Alcatrazu,“ opísal muž. Vtipne dodal, že sa pokúsil zver ponúknuť aj Väzenskej službe ČR ako pokusné králiky, ktorí by skúšali nové zabezpečenia vo väzniciach. „Namiesto toho sa ma iba slušne opýtal na moje zdravie. Sú to najgeniálnejší mastermindi útekov odkiaľkoľvek a už z diaľky počujete tie ich pidi mozočky šrotovať, ako vás zase akurát naserú,“ dodal.

Zlodeji chceli ukradnúť belgického ovčiaka majiteľovi priamo pred očami.

Ku zvyšku nemá zmysel niečo vymýšľať. V neupravenej forme teda prikladáme zvyšok textu. „Long story short (keď to skrátim, pozn. Red.), Somár p*cal ovce a tie skú*vené kozy zožrali všetkým susedom v rádiusu 10 km čokoľvek mali na záhrade vr. rýľu a záhradného trpaslíka. Tým sa rozplynul náš sen o „mini zoo“. Osol je preč, ovce taktiež, ostávajú kozy. Za odvoz ponúkam všetkých tých hajzlov na priloženom obrázku, kde je zrejmý, že majú zas niečo za lubom. Inak si už mäsiar brúsi nôž, nemám na ne náladu. Naposledy podkúsali zospodu a zozadu komín balíkov sena v stodole a ten sa potom zrútil na traktor.“ Na koniec je dobré dodať, že kozy už sú preč. „Ďakujem všetkým za pozitívne reakcie a ohlasy. Vôbec som to nečakal,“ zakončil Pavel.