Ošumelá Lulu spôsobila obchodníkom s diamantmi miliónové škody! Vyfúkla im diamanty rovno pod nosom!

622

Rumunka Lulu Lakatošová (60) v luxusnom zlatníctvo ukradla sedem diamantov v prepočte za 5 miliónov eur. Všetko, čo k tomu potrebovala, boli jej rýchle prsty a nutná dávka drzosti. Britským policajtom trvalo celých päť rokov, než prípad vyriešili. Lúpež bola totiž súčasťou aktivít organizovanej siete zločincov.

Prípad ako vystrihnutý z filmu Dannyho parťáci sa odohral pred piatimi rokmi. Vtedy sa majiteľovi klenotníctvo Boodles ozval muž, ktorý sa predstavil ako izraelský milionár so záujmom o investíciu do drahých kameňov.

Zomrel kráľ miliardových podvodov Bernie Madoff († 82), dohnal vlastného syna k samovražde!

Šéf klenotníctvo Nicholas Wainwright sa s ním a ďalším ruským investorom zišiel v Monaku a počas obedu v luxusnom hoteli Metropol im odporučil nákup siedmich drahokamov v hodnote asi 5 miliónov eur. Nakoniec sa dohovorili, že kupujúci do Londýna pošle svoju expertku.

Žena predstierala rakovinu a peniaze podvodne vybraných na liečbu rozfofrovala za hazard. Skončila v base

Tou mala byť šesťdesiatročná Lulu Lakatošová, ktorá sa klenotníkom uviedla ako certifikovaná odborníčka zastupujúca bohatých ruských kupcov. Wainwright ihneď pojal podozrenie, pretože si žena nepriniesla potrebné náčinie, ktorým by preskúmala kvalitu diamantov. Avšak diamanty umiestnené v uzamykateľnej taške si mal ponechať až do chvíle, keď mu na účte pristane dohodnutá suma.

Postrach smútočných hostín: Žena obieha pohreby a berie si na nich zdarma jedlo

V tej chvíli Nicholas Wainwright odišiel z miestnosti kvôli očakávanému telefonátu s ruským kupcom. V miestnosti s Lulu zostala len jeho asistentka Emma Bartonová. Lulu vložila schránku s klenotmi do svojej tašky. Keď sa Bartonová ohradila, vrátila jej späť duplikát schránky. Postaršia žena potom odišla z obchodu, odovzdala drahokamy komplicom a ešte v ten deň sa vrátila do Francúzska.

Až druhý deň Wainwright s Bartonovou pre podozrenie znovu otvorili trezor, aby skontrolovali drahocenné šperky. „Bolo asi pol šiestej, zatvárali sme, a pretože nám to stále vŕtalo hlavou, rozhodli sme sa vrecko otvoriť. A v tej chvíli sme zistili, že je v ňom sedem záhradných kamienkov,“ vypovedala Bartonová.

Stovky Rómov zamierilo k policajnej stanici. Zhromaždili sa kvôli Stanislavovi, ktorý zomrel v Tepliciach!

Lulu sa podarilo britským policajtom zatknúť až vlani v auguste vo Francúzsku, kde dlhodobo žije. Podľa listu Metro tento rok bola odsúdená na päť a pol roka väzenia. K organizácii celej akcie sa priznali dvaja dvadsaťdeväťročný muži Christophe Stankovič a Mickael Jovanovič. Obaja sa priznali a dostali zhodne po 3 rokoch a 8 mesiacoch väzenia.