Otec miliardára Elona Muska má dieťa so svojou nevlastnou dcérou

1845

Otec podnikateľa Elona Muska (46) Errol (72) nedávno potvrdil, že má syna so svojou nevlastnou dcérou Janou Bezuidenhoutovou (30). Miliardár sa s otcom nestýka a už v minulosti o ňom vyhlásil, že je zlý človek.

Jane boli štyri roky, keď sa Errol Musk oženil s jej matkou Heidi. Musk však Janu nikdy nepovažoval ani za nevlastnú dcéru, pretože väčšinu času vyrastala mimo rodiny. Zblížili sa až po rokoch, keď za ním prišla po rozchode s partnerom.

„Boli sme osamelí, stratení ľudia,“ povedal Errol Musk pre denník The Sunday Times s tým, že z utešovania sa nakoniec neplánovane vyvinulo niečo viac. „Môžete to nazývať Božou vôľou alebo dielom prírody.“

Musk najskôr predpokladal, že otcom dieťaťa je Janin expriateľ. Testy otcovstva však dokázali, že je to on. Hoci s nevlastnou dcérou a matkou svojho dieťaťa nežije, Errol hovorí, že desaťmesačný syn Elliot Rush je skvelý a Jana je nádherná dievča a matka.

Vzťah medzi Errolom a Janou je vraj dôvodom, prečo sa Elon Musk nebaví so svojím otcom. V novembri 2017 pre magazín Rolling Stone povedal, že jeho otec je strašný človek.

„Nemáte ani tušenie, ako zlý je. Spáchal takmer každý zločin, ktorý si len dokážete predstaviť. Urobil takmer každú zlú vec, čo vás napadne,“ vyhlásil.

Errol Musk bol dvakrát ženatý. S prvou ženou Maye má tri deti – synov Elon a Kimbala a dcéru Tosca. S druhou manželkou Heidi, ktorá z predchádzajúcich vzťahov mala tri deti – Janu, Harryho a Jock, má dve dcéry Alexandru a Ashu.