Otec nechal deti v aute a šiel nakupovať, jeho šesťročná dcérka uškrtila ročného bračeka, pretože plakal

980

K neskutočnej tragédii došlo v americkom štáte Texas. Dvadsaťšesťročný Adrian Middleton tu nechal svoje dve deti v aute a odišiel na dvojhodinový nákup. Staršia sestra medzitým uškrtila svojho ročného brata bezpečnostným pásom, pretože moc plakal. Bezmocný otec už potom nemohol nič robiť a teraz navyše čelí obvineniu zo zanedbania starostlivosti.

„Vrátil som sa k autu a myslel som si, že syn spí,“ vypovedal na houstonskej polici Adrian Middleton (26), ktorý sa 20. mája rozhodol nechať deti v aute a ísť nakupovať. Medzitým ale došlo k nešťastiu.

Staršia dcéra (6) sa najprv osamote hrala s bračekom. Detské hra ale prerástla v potýčku, pri ktorej Adrian Middleton Jr. utrpel nejaké rany a začal ustavične plakať. Jeho staršia sestra to potom nevydržala a pásom sa ho snažila umlčať. Nakoniec ho uškrtila. Bezmocnému dieťaťu už otec nedokázal pomôcť, houstonská detská nemocnica potom len konštatovala smrť. Za celú situáciu teraz ponesie zodpovednosť práve otec dvoch detí.

Sabinka († 2,5) trpela v rozpálenom aute až 4 hodiny, bola celá modrá, opísal hrôzu svedok

„Nechal som deti v aute so zapnutou klimatizáciou, pusteným filmom, vodou a desiatou. Potom som šiel nakupovať do obchodu a za takmer dve hodiny sa vrátil,“ vypovedal Adrian na súde, ktorý má rozhodnúť, či je vinný z obvinení zanedbanie výchovy dieťaťa. Podľa jeho slov cez výklad často kontroloval, či je v aute všetko v poriadku. Lenže to zrejme nestačilo.

Osemročný Gabriel zmizol cestou od babičky. Jeho telo našli v macochinom aute

Dievčatko, ktorá svojho brata zabilo, je teraz v starostlivosti svojej babičky. Podľa slov polície si nie je vedomá, že by urobila niečo zle.