Josého Telleza (†49) ubili na smrť dvaja muži pred jeho domom v Chicagu, keď rozvesil vianočnú dekoráciu. José zomrel po prevoze do nemocnice.

Otecka troch detí zbili v Chicagu dvaja neznámi muži „tupými predmetmi“, keď pred domom spolu so svojou dcérou rozvešiavali svetielka na vianočný stromček, uviedol Mirror. Josého sa snažili zachrániť susedia, ktorí ho začuli kričať. Tiež pribehli pomôcť nešťastnej dcére. Tá sa skláňala nad svojim krvácajúcim oteckom a nariekala.

Nešťastná dcére s bratom

Ako svedok uviedol pre televíziu Fox 32, dcéra zúfalo kričala. „Otecko, otecko! Je zranený, strašne krváca!“ rozliehalo sa po štvrti. Susedia sa snažili robiť, čo bolo v ich silách, aby Josého udržali pri živote pred príchodom záchranky. „Povedala som jej, nech prinesie nejaké obliečky, aby sme ním zastavili krvácanie na hlave. Všade bolo veľa krvi,“ vysvetlila jedna zo susediek tragédiu.

Bitka stredoškoláčok: Osem učiteľov ich rozháňalo

José v sobotu zomrel v nemocnici, páchateľa polícia zatiaľ nedopadla. Sused má pre mŕtveho muža len slová chvály. Sám si v čase útoku pri sebe na záhrade tiež práve zdobil vianočný stromček. „José bol pôvodom z Mexika, žil tu už desať rokov, bol to poctivý, ťažko pracujúci chlap,“ uviedol sused.

Zo slovenského rýchlika vyskočili dvaja bitkári, zrazil ich vlak v protismere

„Prišiel sem, aby pracoval pre svoju rodinu, rovnako ako to robíme my všetci tu, prišiel si jednoducho za svojim americkým snom,“ dodal sused. Cez web GoFundMe.com sa už na pohrebné výdavky a ako podpora pre zúfalú Tellezovu rodinu – tri deti a manželku – vybralo v prepočte cez 40tisíc euro.