Pacient nespokojný s operáciou nosa zastrelil chirurga

1924

Ruský plastický chirurg zomrel v nemocnici v Petrohrade po tom, čo ho postrelil pacient nespokojný s tým, ako dopadlo niekoľko operácií jeho nosa a uší. Štyridsaťtriročný útočník po útoku na lekára zastrelil aj sám seba, lebo čo už s takým nosom a ušami, informovala miestna tlač s odvolaním sa na vyšetrovateľov.

Lekár, ktorého nespokojný pacient zabil, pritom na procedúry iba dohliadal a sám ich nevykonával. Páchateľ na kliniku priniesol loveckú pušku, hoci musel prejsť detektorom kovov pri vchode. Neskôr vyšlo najavo, že detektor bol vypnutý.
Útočník slúžil desať rokov ako dôstojník na ponorke. Po návrate do civilného života mal problémy v osobnom živote, čo pripisoval svojmu vzhľadu, napísal spravodajský server Fontanka.ru s odvolaním na jeho priateľov. Polícia v jeho byte našla štós korešpondencie s klinikou ohľadom jeho operácií. Posledný list bol od zavraždeného chirurga, ktorý pacientovi odporúčal návštevu u psychiatra.
Tento prípad sa stal len niekoľko týždňov po tom, čo na ruskom Ďalekom východe zastrelil nespokojný pacient svojho urológa.