Tak toto sa nepodarilo. Onkologický pacient nemocnice v austrálskom Sydney išiel v piatok pod nôž chirurgov, aby mu odoperovali kus čriev. Po prebratí z narkózy ho však čakalo nepríjemné prekvapenie. Lekári mu totiž vzali úplne inú časť orgánu, než ktorú mali.

Chirurgovia nemocnice Northern Beaches v austrálskom Sydney tak trošku prešliapli. Vlastne prešliapli poriadne. Pri korekčnej operácii totiž pacientovi s rakovinou odstránili zlý kus čreva.

Minister zdravotníctva štátu Nový Wales sa odmietol k prípadu bližšie vyjadriť s tým, že musí rešpektovať pacientovu anonymitu. Priznal však, že ide o vážny prípad. „V takýchto prípadoch sa vec najskôr musí vyšetriť a až potom komentovať,“ povedal.

Najťažšiemu človeku sveta vzali takmer celý žalúdok, operácia bola úspešná

Rovnaké stanovisko zaujal aj hovorca súkromnej ​​zdravotníckej spoločnosti Healthscope, ktorá prevádzkuje inkriminovanú nemocnici. „Pacientovi aj jeho rodine sme oznámili všetky potrebné informácie a nemocnica Northern Beaches im poskytuje všetku podporu,“ povedal.

Dvadsaťpäťročná Katka zomrela po banálnej operácii slepého čreva. Mrazivé slová odborníka

Nemocnica Northern Beaches bola otvorená vlani v októbri a nepodarená operácia čriev nie je prvý problém, ktorý zdravotnícke zariadenie muselo riešiť. Nemocnice trpia predovšetkým dlhodobým nedostatkom základných liečiv a lekárskeho vybavenia.