Pán mu zomrel pred štyrmi mesiacmi. Psík na neho ale stále čaká pred nemocnicou

1063

Virálnu pozornosť na seba strhol pes z brazílskeho mesta São Paulo. Už štyri mesiace čaká oddane pred nemocnicou na svojho majiteľa, ktorý bohužiaľ tragicky zomrel.

Päťdesiatdeväť ročný bezdomovec bol do nemocnice Santa Casa de Novo prevezený vlani v novembri. Počas hádky bol dobodaný a nachádzal sa v kritickom ohrození života. Do nemocnice ho sprevádzal aj jeho pes, ktorý po celý čas prevozu utekal za sanitkou. Pred budovou si sadol k dverám a čakal, až sa jeho pán zase vráti. Bohužiaľ sa ale nedočkal – muž svojim zraneniam krátko po príchode podľahol. Psík však čakal ďalej…

Čoskoro si ho začali všímať pacienti a zdravotnícky personál. Ľudia, ktorí sa dozvedeli o jeho smutnom osude, mu začali nosiť jedlo a deky na prikrytie. Ani po štyroch mesiacoch to ale nevyzeralo, že by zviera malo v úmysle svoje miesto opustiť.

„Je veľmi dobre zdomácnený, poslušný a tichý,“ popisuje ho finančný riaditeľ nemocnice Osvaldo Palota Sobrinho. Aj keď sú dvere pred ním skoro stále otvorené, nikdy ho nenapadlo vojsť dovnútra a majiteľa hľadať v budove.

Verejnosť sa o psíkovi dozvedela vďaka právničke Cristine Sardelle, ktorá na Facebooku publikovala jeho fotky. K príspevku si napísala: „Od zvierat sa toho máme veľa čo učiť. Psík na svojho pána možno čaká márne, ale láska, ktorú k nemu cíti, je nesmrteľná.“

O zviera prejavil záujem útulok v São Paulo. Pes ale krátko po prevzatí utiekol a vrátil sa na svoje miesto tri kilometre vzdialenou nemocnicou. Nakoniec si ho do starostlivosti vzala jedna z nemocničných recepčných. Nezostáva než dúfať, že oddaný domáci maznáčik od nej už nebude utekať.