PANIKA V ČECHÁCH! Videli medveďa behať v lese a spustili poplach! Polícia nasadila vrtuľník aj samopaly… 

983

Medzi pražskú Zbraslavou a Stredočeskými Dolnými Břežany sa mal v Břežanskom údolí pohybovať medveď po ceste. Potom údajne zabehol do lesa. Polícia nasadila vrtuľník. Po necelej hodine bolo ale pátranie zastavené.

Na miesto okamžite vyšlo niekoľko hliadok pražskej a stredočeskej polície. „Dostali sme oznámenie o tom, že sa medzi Zbraslavou a Dolným Břežany na ceste pohybuje medveď,“ povedala hovorkyňa polície Michaela Richterová.

Podľa posledných informácií sa mal medveď pohybovať po ceste a následne zabehnúť do lesa. „Policajti uzavreli ceste, povolaný bol aj vrtuľník s termovíziou. Medveďa teraz hľadáme,“ dodala Richterová. Po medveďovi pátrajú aj prvosledové hliadky vybavené samopalmi.

Rozbesnená medvedica chrániaca mláďatá sa vrhla na poľovníka!

Pátranie bolo ale podľa informácií Blesku po niekoľkých desiatkach minút odvolané. Informácie o výskyte medveďa sa nepotvrdila, vrtuľník bol preto spoločne s hliadkami polície odvolaný. Polícia dostala aj video, na ktorom je vidieť medveď pri ceste, ale žiadne miesto zo záberu v údolí nie je.

Na poľovníka v Strážovských vrchoch zaútočil medveď. Nepomohla mu ani strelná zbraň!

„Dnes popoludní sme dostali video s medveďom údajne sediacim pri ceste v Dol. Břežanoch. Preverovali sme jeho reálnosť, ale nič také sa nepotvrdilo,“ dodala potom polícia na Twitteri.

Najrozkošnejšie mláďa ľadového medveďa, aké ste kedy videli