Papuánci uniesli pilota a požadujú stiahnutie indonézskej armády

772

Letel do indonézskej Papuy, aby odtiaľ odviezol niekoľko robotníkov, ktorým hrozilo nebezpečenstvo. Novozélandský pilot Philip Mehrtens (37) bol ale sám vzatý do zajatia. Uniesli ho rebeli z Národnej oslobodzovacej armády Západnej Papuy, ktorí požadujú stiahnutie indonézskej armády. Pokiaľ sa vraj armáda nestiahne, nevinný pilot zomrie. Dokonca zverejnili zábery, na ktorých je Philip obklopený ozbrojencami. Rodina sa bojí o jeho život.

Pilot Philip Mehrtens pristál 7. februára so svojim jednomotorovým lietadlom spoločnosti Susi Air na malej pristávacej dráhe v odľahlej horskej oblasti na ostrove Nová Guinea. Letel tam, aby odviezol do bezpečia pätnásť stavebných robotníkov, ktorým hrozilo nebezpečenstvo.

 Vodca prezývaný  „psychopat“ 

Robotníkom sa vyhrážala smrťou separatistická skupina Národná oslobodenecká armáda Západnej Papuy alebo tiež TPNPB, na čele ktorej stojí Egianus Kogoya, zvaný „Psychopat“. Pilota vraj zajal, pretože Nový Zéland vojensky spolupracuje s Indonéziou. Zajatcove lietadlo potom polial horľavinou a zapálil ho.

Povstalec sa prihlásil k masakru tridsaťjeden stavebných robotníkov, ktorí v oblasti v roku 2018 stavali most. Robotníci boli povraždení na Deň slobody Papuy.

Záhadné zmiznutie Michaela Rockefellera na ostrove kanibalov

 Rukojemník 

Povstalci dokonca zverejnili fotografie a video, na ktorých je vidieť Mehrtens, ktorý dvíha päsť, akoby vyjadroval solidaritu so skupinou. Vo videu podľa informácií britského denníka Daily Mail hovorí: „Indonézska armáda musí odísť. Ak neodídu, nebudem prepustený. Hnutie za slobodnú Papui ma zajalo. Papuánska armáda ma vzala do zajatia v snahe bojovať za nezávislosť Papuy,“ uviedol Mehrtens s tým, že pokiaľ sa indonézska armáda nestiahne z Papuy, zostane v zajatí a hrozí mu smrť. „Berieme pilota a prepustíme ho, až bude Papua voľná. Pokiaľ nie, pilot s nami zomrie,“ uviedol jeden z povstalcov.

Exotická pracovná ponuka: Domorodci z tropického raja potrebujú pomoc pri zbere kokosov!

Doma na Mehrtensa čaká manželka Mária a ich syn. „Modli sa za Philipa,“ píše jeden z jeho známych na sociálnej sieti. „Ach Bože, zmiluj sa,“ píše ďalší.

Papua predtým bola holandskú kolóniu, ktorá získala nezávislosť v roku 1961. Avšak dva roky po získaní nezávislosti prevzala kontrolu nad krajinou Indonézie. V roku 1969, po kontroverznom hlasovaní OSN, bola Papua začlenená do Indonézie.

Indiáni v Peru zlynčovali Kanaďana ako pomsta za vraždu šamanky