Partner talianskej premiérky Giorgie Meloniovej čelí kritike verejnosti po tom, čo vo svojom televíznom programe odporučil mladým ženám, aby „nadmerne nepili alkohol, ak sa chcú vyhnúť znásilneniu“. Svoje slová predniesol v čase, keď Talianskom otriasla séria hromadných znásilnení. Talianska opozícia Meloniovou žiada, aby sa od vyhlásenia dištancovala.

„Pokiaľ idete tancovať, máte plné právo sa opiť. Ak sa ale vyhnete opitosti a strate vedomia, možno sa potom vyhnete problémom, pretože inak narazíte na vlka,“ vyhlásil v pondelok novinár Andrea Giambruno vo svojom programe na kanáli Rete 4 s odkazom na páchateľa sexuálneho násilia.

„Ak sa chcete vyhnúť znásilneniu, predovšetkým nestrácajte vedomie, zachovajte si zdravý rozum,“ pritakal moderátorovi jeho hosť, redaktor pravicových novín Libero Pietro Senaldi.

Taliansko čerstvo šokovali dve hromadné znásilnenia. V júli na dve trinásťročné dievčatá pri Neapoli brutálne zaútočila skupina piatich tínedžrov a jedného dospelého muža, ktorí svoje obete predtým vylákali do opusteného skladu.

Talianska polícia sa tiež zaoberá znásilnením devätnásťročnej ženy v Palerme, ktorú 6. júla napadlo sedem mužov vo veku od osemnástich do dvadsiatich dvoch rokov. Útočníci si svoje počínanie natočili na mobilný telefón. Vyšetrovatelia už všetkých páchateľov zadržali. Portál euronews uvádza, že právnici útočníkov sa sťažujú, že ich klienti vo väzení zažívajú „ťažké chvíle“, pretože čelia vyhrážkam zo strany ostatných väzňov.

Doktora obvinili zo znásilnenia piatich obetí!

 Nikdy sa neospravedlním, reagoval  Giambruno 

Giambruno aj jeho hosť v televíznom programe páchateľov týchto zločinov odsúdili, ich komentáre ale na sociálnych sieťach vzbudili rozhorčené reakcie. Kritici poukazujú najmä na to, že muži svojimi tvrdeniami obviňujú obete, že si za znásilnenie môžu samy. Devätnásťročné dievča z Palerma bolo napadnuté po tom, čo strávila večer v nočnom klube.

„Nemôžu si jednoducho pomôcť a obviňujú ženy. Nechoďte von samy, nechoďte tam, kde je tma, neobliekajte sa vyzývavo, hovoria. Ale niečo také už nie je prijateľné. Keď to dievča preženie s pitím, môže očakávať bolesť hlavy, nie znásilnenie,“ vyhlásila Cecilia D’Eliaová, senátorka za opozičnú Demokratickú stranu. Rovnako vyzvala Meloniovú, ktorá má s Giambrunom sedemročnú dcéru, aby sa od partnerových slov dištancovala.

Herečku Karolínu znásilnil šéf reštaurácie „ako kus mäsa“! Polícia mi neverila

Opozičná strana Hnutie piatich hviezd podľa denníka The Guardian uviedla, že „Giambrunove slová sú neprijateľné a hanebné a predstavujú spiatočnícku kultúru ovládanú mužmi“.

Giambruno sa však odmietol ospravedlniť. „Keby som povedal niečo zlé, ospravedlnil by som sa, ale to nie je môj prípad a nikdy sa nestane, že by mi nejaký politik hovoril, čo mám robiť,“ vyhlásil. „Dovolil som si povedať mladým ľuďom, aby sa nechodili schválne opíjať a fetovať. Radil som im, aby si dávali pozor, pretože tí zlí sú bohužiaľ vždy niekde vonku. Nikdy som nepovedal, že muži majú právo znásilňovať opité ženy,“ dodal.

Zvrhlík sexuálne zotročil štrnásťročnú školáčku! Nútil jej nechutné praktiky…

Matteo Salvini, líder krajne pravicovej strany Liga a minister dopravy v koaličnej vláde v reakcii na prípady znásilnenia v auguste navrhol, aby násilníci boli za také činy nútene chemicky kastróvaní. „Ak znásilníte ženu alebo dieťa, máte zjavne problém. Trest väzenia nestačí,“ povedal.