Zatiaľ neznámy muž dnes napadol nožom policajtov na policajnej prefektúre v centre Paríža, štyroch policajtov zabil a sám bol zastrelený. S odvolaním sa na policajné odbory o tom informujú francúzske médiá. Podľa niektorých serverov udalosť zrejme súvisela s milostným románikom na pracovisku.

Na miesto prišiel prezident Emmanuel Macron a premiér Édouard Philippe. Úrady sa k incidentu zatiaľ nevyjadrili, podľa tlače ale pravdepodobne súvisel s vybavovaním si účtov na pracovisku. Pravdepodobný páchateľ bol dlhoročným administratívnym zamestnancom prefektúry, napísal server bfmtv.com.
Starostka francúzskej metropoly Anne Hidalgová na twitteri uviedla, že „bilancia útoku je tragická a niekoľko policajtov prišlo o život“. Medzi obeťami sú podľa tlače traja muži a jedna žena.
Okolie prefektúry, ktorá sa nachádza oproti chrámu Notre-Dame na ostrove Île de la Cité, policajti uzavreli, rovnako ako blízku stanicu metra Cité. Okrem policajtov na prefektúre zasahujú aj hasiči, prišiel prokurátor a minister vnútra Christophe Castanera.
„Úprimne súcitím s rodinami obetí,“ napísal minister na twitteri a dodal, že v myšlienkach je aj so zamestnancami prefektúry.
Incident sa stal okolo 13:00. „Páchateľ začal útočiť vo svojej kancelárii a potom sa vydal do budovy. Jeho motív zatiaľ nepoznáme, najskôr sa prestal ovládať,“ povedal serveru bfmtv.com predstaviteľ policajných odborov Loïc Travers. Útočníka podľa neho zneškodnil “ jeden z kolegov pri legitímnej sebaobrane „.
Podľa niektorých serverov udalosť zrejme súvisela s milostným románikom na pracovisku.