Pätnásťročná Brazílčanka skončila v cele s 30 mužmi.

Choromyseľnej sudkyni dali smiešny trest. Zakázali jej na dva roky činnosť ale plat jej ponechali.

5849

Brazílska rada pre súdnictvo zakázala na dva roky činnosť sudkyni, ktorá ponechala v cele na policajnej stanici maloletú pätnásťročnú dievčinu s 30 mužmi, ktorí ju znásilňovali a mučili.

Sudkyňa nebude môcť dva roky vykonávať svoje povolanie, plat jej ale zostane. Informoval o tom vo štvrtok brazílsky denník Globo.

Prípad sa stal v meste Abaetetuba na severeBrazílie v roku 2007, kedy bolo pätnásťročné dievča kvôli krádeži mobilného telefónu poslané do policajnej cely, v ktorej bola asi tridsiatka mužov. Týždeň nato prišla sudkyni Clarice Andradeové žiadosť „urgentného významu“, v ktorej zástupca dievčaťa žiadal o jej preloženie. Sudkyňa naliehavú žiadosť vybavila až po 13 dňoch.

Dievča tak podľa brazílskeho tlače musela tri týždne znášať znásilňovania a mučenia, ktoré zahŕňalo zhasínanie cigariet o jej telo, keď chcela spať.

Andradeová sa pred komisiou obhajovala, že vybavením žiadosti poverila svojho podriadeného. Preloženie sa podľa nej potom neuskutočnilo preto, že niektorí úradníci pochybili.

Sudkyňa bola za prípad odsúdená už v roku 2010 k povinnému odchodu do dôchodku, proti verdiktu sa ale odvolala a ten bol v roku 2012 zrušený.